Keramický kroužek ŠD

V keramickém kroužku školní družiny se děti během roku učily pracovat s keramickou hlínou, používat engobu a nanášet glazury na přežahlé výrobky. S výrobky dětí se bylo možno setkat na vánočním jarmarku, kde se úspěšně prodávaly. Během velikonočních výtvarných dílen byla k vidění výstavka prací z keramického kroužku ŠD i ZŠ. Před Vánoci jsme bodovali s keramickým kroužkem na soutěži vyhlášené MMOpavy (soutěž „Nejkrásnější ozdoba“ – 3.místo) a na jaře opět 3.místo za keramickou velikonoční slepičku s kuřátky ( soutěž MS Deníku a Bredy).  Kolekci úspěchů uzavřelo 2.místo z keramické soutěže Hliněná paráda, kterou pro opavské ŠD pořádá naše družina.Výrobky družinové keramiky zdobí stěny naší jídelny a chodby naší školy. Rovněž v našem školním arboretu zanechal keramický kroužek svou stopu – a to v podobě cedulek k rostlinám, které je třeba průběžně  obnovovat. Během roku jsou na družinových akcích dětem rozdávány medajle, naše, keramické (družinová Superstar, Koloběžkové závody…). V galerii školy jsou zachyceny některé výrobky dětí z posledního období. V příštím školním roce nás čeká nové tvoření v kroužku, s novými zájemci.