boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Keramický kroužek ŠD

V keramickém kroužku školní družiny se děti během roku učily pracovat s keramickou hlínou, používat engobu a nanášet glazury na přežahlé výrobky. S výrobky dětí se bylo možno setkat na vánočním jarmarku, kde se úspěšně prodávaly. Během velikonočních výtvarných dílen byla k vidění výstavka prací z keramického kroužku ŠD i ZŠ. Před Vánoci jsme bodovali s keramickým kroužkem na soutěži vyhlášené MMOpavy (soutěž „Nejkrásnější ozdoba“ – 3.místo) a na jaře opět 3.místo za keramickou velikonoční slepičku s kuřátky ( soutěž MS Deníku a Bredy).  Kolekci úspěchů uzavřelo 2.místo z keramické soutěže Hliněná paráda, kterou pro opavské ŠD pořádá naše družina.Výrobky družinové keramiky zdobí stěny naší jídelny a chodby naší školy. Rovněž v našem školním arboretu zanechal keramický kroužek svou stopu – a to v podobě cedulek k rostlinám, které je třeba průběžně  obnovovat. Během roku jsou na družinových akcích dětem rozdávány medajle, naše, keramické (družinová Superstar, Koloběžkové závody…). V galerii školy jsou zachyceny některé výrobky dětí z posledního období. V příštím školním roce nás čeká nové tvoření v kroužku, s novými zájemci.

Plán akcí na září 2021

1. 9. St

 • Zahájení školního roku

3. 9. Pá

 • Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

6. 9. Po

 • Adaptační pobyt VI.A

7. 9. Út

 •  Adaptační pobyt VI.A
 • 15:00 Videokonference „Dešťovka“ – Lexová
 • 9:00 Nadaní žáci – Lexová
 • Zahájení plaveckého výcviku V.A, V.B

8. 9. St

 • Kreslení na asfalt – akce ŠD

9. 9. Čt   

 • Adaptační pobyt VI.B

10. 9. Pá 

 • Adaptační pobyt VI.B
 • Zkoumavé čtení – projekt – Svozilová, Neuvirtová Slováčková, Sokolová, Honajzerová, Maschková, Dočkalová

15. 9 . St

 • 14:30 Pracovní porada

17. 9. Pá  

 • Focení prvňáčků

22. 9. St   

 • Šipkovaná – akce ŠD

30. 9. Čt

 • 16:00 Schůzka třídních důvěrníků
 • 17:00 Třídní schůzky
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament