boženy němcové 2
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Keramický kroužek ŠD

V keramickém kroužku školní družiny se děti během roku učily pracovat s keramickou hlínou, používat engobu a nanášet glazury na přežahlé výrobky. S výrobky dětí se bylo možno setkat na vánočním jarmarku, kde se úspěšně prodávaly. Během velikonočních výtvarných dílen byla k vidění výstavka prací z keramického kroužku ŠD i ZŠ. Před Vánoci jsme bodovali s keramickým kroužkem na soutěži vyhlášené MMOpavy (soutěž „Nejkrásnější ozdoba“ – 3.místo) a na jaře opět 3.místo za keramickou velikonoční slepičku s kuřátky ( soutěž MS Deníku a Bredy).  Kolekci úspěchů uzavřelo 2.místo z keramické soutěže Hliněná paráda, kterou pro opavské ŠD pořádá naše družina.Výrobky družinové keramiky zdobí stěny naší jídelny a chodby naší školy. Rovněž v našem školním arboretu zanechal keramický kroužek svou stopu – a to v podobě cedulek k rostlinám, které je třeba průběžně  obnovovat. Během roku jsou na družinových akcích dětem rozdávány medajle, naše, keramické (družinová Superstar, Koloběžkové závody…). V galerii školy jsou zachyceny některé výrobky dětí z posledního období. V příštím školním roce nás čeká nové tvoření v kroužku, s novými zájemci.

Plán akcí na duben 2021

1. 4. Čt

 • Velikonoční prázdniny

Od 1. 4. – do 30. 4.

 • Videokurz E-bezpečí pro rodiče (informace v EŽK)

2. 4. Pá

 • Státní svátek

5. 4. Po

 • Velikonoční pondělí

7. 4. St

 • 14:30 Pracovní porada online

12. 4. Po

 • 15:00 – 18:00 E-bezpečí pro učitele
 • Lego soutěž – akce ŠD
 • Možný nástup dětí 1. stupně do školy – dle hygienické situace (určí MZ) I.A, II.A, III.A, IV.A, V.A

19. 4. Po

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy
 • Možný nástup dětí 1. stupně do školy – dle hygienické situace (určí MZ) I.B, II.B, III.B, IV.B, V.B
 • Lego soutěž – akce ŠD

20.4. Út

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

21.4. St

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

22. 4. Čt

 • 14:30 Pedagogická rada
 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

23. 4. Pá

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

26. 4. Po

 • Lego soutěž – akce ŠD

29. 4. Čt

 • 16:30 – třídní schůzky
Jazyková škola HELLO – partner školy
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament