Nejlepší žák roku 2018 si převzal ocenění

Celkem třináct žáků a žaček z opavských základních škol včetně těch speciálních si z rukou první náměstkyně primátora Hany Brňákové převzalo ocenění Žák roku 2018. Stalo se tak ve čtvrtek 28. února na radnici. Kromě pamětních listů obdrželi i upomínkové předměty a peněžní poukázku.

Letos získal toto ocenění za naši školu žák třídy 9.B František Jaroš. František vytvořil aplikaci na školních webových stránkách, jejímž prostřednictvím lze sledovat stáří stromu, který žáci školy zasadili ke stému výročí vzniku republiky. Vytvořil rezervační systém, jehož prostřednictvím si rodiče školy rezervují vstupenky na vánoční besídku a školní ples. Účastní se akcí školy, pořizuje fotografie, natáčí akce a následně zpracovává videa. Sám si připravuje pokusy do fyziky a chemie, které prezentuje třídě. Je vždy ochoten poradit s problémy s počítači a ve svém volném čase ochotně pomáhá s údržbou výpočetní techniky ve škole.