Program paměťové instituce do škol

I letos je naše škola zapojena do vzdělávacího programu paměťové instituce do škol.
Žáci třídy 8. A navštívili ve dnech 25. 10. a 26. 10. Brno. Program byl pro všechny zajímavý – interaktivní výukové programy děti absolvovaly v objektech Moravského zemského muzea.
Ve čtvrtek se nadchla zejména skupina žáků, která fandí přírodním vědám. Fauna Moravy, stálá expozice MZM, byla poutavá a obohatila všechny přítomné o zajímavé poznatky týkající se zvířat žijících v našich podmínkách. Mendelianum – atraktivní svět genetiky byl zdrojem cenných informací o genetice a J. G. Mendelovi, opavském rodákovi, který se usadil v Brně, učil zde a pracoval na výzkumech, které později posloužily jako základní kámen genetiky.

Ve večerních hodinách jsme měli naplánovanou návštěvu brněnského divadla Polárka. Při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky jsme uvítali, že Polárka uvádí tematicky zaměřené drama. Divadelní hra Prezidenti: Cesta tam a zase se věnovala tématům vážným, byť byla hra prosycena humornými prvky. „Prezidenti“ ukázali, jak těžké bylo a je být dobrým politikem, s hrdostí a čistým svědomím se každodenně zasazovat o Československou republiku, správně rozhodovat za celý národ a při tom ještě zůstat „obyčejným člověkem“, jenž má své radosti a strasti, kte

ré bohužel mnohdy převažují… Po představení se pro naše žáky konal workshop, přibližující dětem hru interaktivní formou.
Druhý den jsme se vydali do Domu Jiřího Gruši na expozici Corpus litterarum. Stopy písemnictví nejen v moravských dějinách. Zajímavý výukový program doplňovaly informace, obrazy a fotografie. V oblasti literatury a jejich dějin jsme se pohybovali i nadále, konkrétně v Kralicích. Jak jinak než v Památníku Bible kralické.
Žáci i učitelé odjížděli domů nejen s nabytými informacemi, ale také plni zážitků a dojmů.

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku

• Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

• Adaptační pobyt VI.A