Škola v přírodě 2.A – Velké Karlovice

Děti 2.A byly v minulém týdnu (tj. 12. 6. – 16. 6. 2017) na své první škole v přírodě v nádherném prostředí Beskyd. Velké Karlovice nás učarovaly a okolí jsme důkladně poznali na vycházkách, výletech i túrách. Viděli jsme jezero, podle kterého se část obce jmenuje Jezerné. Z vrcholu Oslové jsme se rozhlédli na Beskydy i Javorníky. Navštívili jsme místního řezbáře Ladislava Boráka. Na památku nám vytesal do dřeva bodlák, symbol Beskyd zvaný valašská růže. Jeho dřevěné sochy jsme si prohlíželi ještě na Soláni, odkud jsme šli 9 km pěšky po tzv. Velkokarlovické hřebenovce. Zajímavá byla i beseda v lese se studentkou Lesní pedagogiky sl. Kolandovou, která přivezla ukázat i pár svých mysliveckých trofejí.
Kromě procházek a učení jsme batikovali trička, děti stavěly domečky pro lesní skřítky, vyráběly portréty z přírodnin. Podvečer nám zpříjemňovaly hry venku. Počasí nám přálo i na zpáteční cestě, při níž jsme ještě vystoupali na Štramberskou Trúbu. O tom, že se škola v přírodě vyvedla, se můžete přesvědčit z fotek ve fotogalerii.

Eva Jašková, Hana Lenartová, Marie Selingrová