Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Naši žáci na celostátním kole soutěže Zlatý list

Ve dnech 12. – 17. června jsme se zúčastnili národního kola soutěže Zlatý list, které se konalo v Lubenci u Rakovníka. Jeli jsme tam s velkým očekáváním. Snad úplně všechno pro nás bylo nové a neznámé a chvíli nám trvalo než jsme se přizpůsobili. Hned první večer bylo na programu představení týmů. Naši “Pávi z Opavy” zaujali a líbili se. Pak jsme se zapisovali na exkurze, které probíhaly další dny. Bylo jich hodně a všechny byly zajímavé. Např. na entomologické jsme sbírali, určovali a pak zase pouštěli spousty brouků a jiných “hmyzáků”. Na exkurzi, “Leda houby!”, jsme se přesvědčili, že se houby dají najít opravdu vždycky a všude. Na noční exkurzi jsme pozorovali netopýry a chytili myšici. Na ornitologické jsme kroužkovali ptáky. Hlavní soutěž “Stezka” nás čekala v pátek. Sice jsme nakonec skončili dvanáctí, ale to nás nakoplo a vsadili jsme se, že příští rok budeme lepší a dostaneme se do první desítky.

Celkově byla na “Zlaťáku” úžasná atmosféra, výborní lektoři a skvělá parta. Hodně jsme se toho dozvěděli a odvezli jsme si krásné zážitky.

J. Chovanec, V. Kalafová, K. Kostihová, M. Král, A. Lindovská, M. Valtrová

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení