Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Škola v přírodě Rejvíz- 4.A, 5.B

Ve dnech 22. – 26. května jsme se vypravili na naši ŠvP do krásného prostředí v Jeseníkách. Pobyt v malebném a čistém prostředí v obci, která patří k nejvýše položeným na Moravě, bude pro mnohé nezapomenutelný. Podnikli jsme řadu výprav do okolí. Navštívili tzv. Lurdskou jeskyni, prošli se Údolím lapků, pobyli u Bublavého pramene, ale nejdelší náš pěší výlet směřoval k Čertovým kamenům, k rozhledně Zlatý Chlum a Chlapeckým skalám. Ušli jsme ten den okolo 15 km a všechny děti to pěkně zvládly. Moc jsme si opět užili také přírodního jezírka u našeho penzionu a samozřejmě i vnitřního bazénu. Zažili jsme i bouřku v lese. Okolní příroda je velice pestrá, nejčastěji děti pozorovaly pulce v jezírku, jiřičky v hnízdech kolem našich oken, nejrůznější brouky, lišku, některé prý zahlédly i rysa :-). Postupně jsme se spřátelili s místním štěnětem německé dogy a drůbeží. Za nepříznivého počasí (ale toho naštěstí moc nebylo) jsme hráli v chatě nejrůznější hry, pořádali diskotéku a děti si také mohly vyzkoušet střelbu na terče ze speciálních laserových zbraní. Stezka odvahy uprostřed noci zavedla ty nejodvážnější do místního sklepení.  Na zpáteční cestě do Opavy jsme ještě navštívili jeskyně Na Špičáku. Krkolomná cesta autobusem místními serpentinami provětrala žaludky mnohých účastníků. Byl to zkrátka opravdu pestrý týden.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení