Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Vyhodnocení počítačové soutěže BAJTÍK

Ve středu 24. 5. 2023 proběhlo na naší škole velké finále počítačové soutěže Bajtík, na které odborná porota pozvala z celkem 62 účastníků 13 nejlepších soutěžících z 15 škol okresu Opava. Tématem 16. ročníku soutěže byl „HMYZ“. Žáci kategorie Kilobajtík kreslili v malování „Nový druh hmyzu“, kategorie Megabajtík tvořila v PowerPointu prezentaci na téma „Zástupce říše hmyzu dle tvé fantazie“ a Gigabajtíci vymýšleli v aplikaci Scratch příběh, povídku nebo hru na téma „V říši hmyzu“. Žákům se podařilo přenést nás do světa fantazie, jejich vyprávění o říši hmyzu bylo napínavé a plné dobrodružství a kresby nového druhu hmyzu byly neuvěřitelně detailní a originální. Tyto prvky přispěly k celkovému dojmu z jejich práce. Nicméně ve finále šlo o více než jen o vizuální prvky a programování. Soutěžící se museli také odvážit vystoupit před publikum a představit svou práci i verbálně. Měli tak příležitost zdůraznit klíčové prvky své práce a ukázat, jakým způsobem se liší od ostatních soutěžících.

Porota, kterou tvořili zástupci škol pozvaných finalistů, rozhodla o pořadí soutěžících takto:

Konečné výsledky soutěže:

Kategorie Příjmení Jméno Škola Pořadí
Kilobajtík Bartošek Matěj  ZŠ a MŠ Štítina 2. místo
Bitomský Viktor  ZŠ a MŠ Opava-Malé Hoštice 4. místo
Kožaný David  ZŠ Opava-Kylešovice 3. místo
Křempková Julie  ZŠ Hradec nad Moravicí 5. místo
Wittková Tereza ZŠ Opava, Englišova 82 1. místo
Megabajtík Kurka Jan ZŠ a MŠ Slavkov 3. místo
Lanková Tereza  ZŠ Hradec nad Moravicí 2. místo
Táborská Tereza  ZŠ Opava-Kylešovice 4. místo
Tošková Sára ZŠ Opava, Šrámkova 4 1. místo
Gigabajtík Bártíková Adéla  ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 2. místo
Burdík Adam ZŠ Opava, Šrámkova 4 3. místo
Riedl Jan  ZŠ a MŠ Štítina 1. místo
Valtr Bartoloměj  ZŠ Opava, Englišova 82 4. místo

Všichni žáci byli odměněni diplomy a pěknými cenami. Věříme, že se soutěž líbila nejen samotným žákům, ale i učitelům a rodičům, kteří žáky doprovázeli. Ještě jednou blahopřejeme všem finalistům a děkujeme za jejich tvůrčí a originální příspěvky do soutěže.

Děkujeme za podporu soutěže Statutárnímu městu Opava a SRPDŠ při ZŠ Boženy Němcové, kteří na soutěž poskytli dotaci.

Doufáme, že si všichni soutěž užili a těšíme se na další, již 17. ročník soutěže. Učitelům také děkujeme za přípravu žáků na soutěž.