Školní družina na výletě

V sobotu 16.4. jsme uspořádali sobotní výlet do Hrabyně-Suchých Lazců. Autobusem jsme dojeli do Hrabyně, kde na nás čekalo příjemné překvapení v podobě akce na počest oslav  ukončení 2.světové války a 71.výročí osvobození Československa. Organizátoři připravili pro širokou veřejnost stanoviště Policie ČR a Českého svazu bojovníků za svobodu. Děti si prohlédly výbavu Policie: zbraně, ochranné obleky, auta, policejní člun a tank. Byla pro nás připravena ukázka výcviku policejních psů, děti si potěžkaly české zbraně z 2.světové války, koukly se dalekohledem……Odměnou děti dostaly placku, Pamětní list a tatranku. Po tomto milém zpestření výletu si děti obhlédly tanky u Památníku, posvačily a vydali jsme se na cestu lesem na Přerovec. Výletní den byl pro nás bohatý na setkání se zvířaty, viděli jsme se s pejsky, potkali jsme koníka a viděli papoušky a bohužel jsme v příkopě zahlédli i mrtvého divočáka, evidentně oběť pytláků. Závěrem výletu jsme se občerstvili v hospůdce U Heja a pak již autobusem do Opavy. K doladění výletu přispělo i pěkné slunečné počasí. Fotky z výletu najdete v galerii školy.