boženy němcové 2
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Školní družina na výletě

V sobotu 16.4. jsme uspořádali sobotní výlet do Hrabyně-Suchých Lazců. Autobusem jsme dojeli do Hrabyně, kde na nás čekalo příjemné překvapení v podobě akce na počest oslav  ukončení 2.světové války a 71.výročí osvobození Československa. Organizátoři připravili pro širokou veřejnost stanoviště Policie ČR a Českého svazu bojovníků za svobodu. Děti si prohlédly výbavu Policie: zbraně, ochranné obleky, auta, policejní člun a tank. Byla pro nás připravena ukázka výcviku policejních psů, děti si potěžkaly české zbraně z 2.světové války, koukly se dalekohledem……Odměnou děti dostaly placku, Pamětní list a tatranku. Po tomto milém zpestření výletu si děti obhlédly tanky u Památníku, posvačily a vydali jsme se na cestu lesem na Přerovec. Výletní den byl pro nás bohatý na setkání se zvířaty, viděli jsme se s pejsky, potkali jsme koníka a viděli papoušky a bohužel jsme v příkopě zahlédli i mrtvého divočáka, evidentně oběť pytláků. Závěrem výletu jsme se občerstvili v hospůdce U Heja a pak již autobusem do Opavy. K doladění výletu přispělo i pěkné slunečné počasí. Fotky z výletu najdete v galerii školy.

Plán akcí na duben 2021

1. 4. Čt

 • Velikonoční prázdniny

Od 1. 4. – do 30. 4.

 • Videokurz E-bezpečí pro rodiče (informace v EŽK)

2. 4. Pá

 • Státní svátek

5. 4. Po

 • Velikonoční pondělí

7. 4. St

 • 14:30 Pracovní porada online

12. 4. Po

 • 15:00 – 18:00 E-bezpečí pro učitele
 • Lego soutěž – akce ŠD
 • Možný nástup dětí 1. stupně do školy – dle hygienické situace (určí MZ) I.A, II.A, III.A, IV.A, V.A

19. 4. Po

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy
 • Možný nástup dětí 1. stupně do školy – dle hygienické situace (určí MZ) I.B, II.B, III.B, IV.B, V.B
 • Lego soutěž – akce ŠD

20.4. Út

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

21.4. St

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

22. 4. Čt

 • 14:30 Pedagogická rada
 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

23. 4. Pá

 • Zápis do 1. třídy – informace na webu školy

26. 4. Po

 • Lego soutěž – akce ŠD

29. 4. Čt

 • 16:30 – třídní schůzky
Jazyková škola HELLO – partner školy
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament