Vzdělávací programy paměťových institucí do škol – 7.A

Ve dnech 2. – 3. 5. 2019 se třída 7. A zúčastnila projektu „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol.“ Pro sedmou třídu bylo vybráno krásné město Tábor.

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 jsme v ranních hodinách nastoupili do autobusu, který nás po necelých pěti hodinách vysadil ve starobylém městě Tábor. Po krátké procházce jsme došli na náměstí, kde se nacházelo naše první zastavení a to Husitské muzeum. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina si prohlédla katakomby pod náměstím a druhá se mezitím dozvídala zajímavé informace o historii města, husitech a jejich bitvách. Poté se skupiny prohodily. Po tomto programu jsme se jeli ubytovat do krásného prostředí resortu Knížecí rybník. Do večeře zbýval ještě nějaký čas, a proto jsme navštívili známý Kozí hrádek.

Druhý den jsme se vrátili do Husitského muzea, kde nás čekal další program. Žáci se dozvěděli, co vše bylo důležité ve středověku, když se zakládalo město a poté si zkusili takové město postavit. Mezitím druhá skupina za pomocí pracovních listů poznávala krásy města Tábor. Opět po absolvování se skupiny prohodily. Žáci byli plní informací a zážitků, ale čas byl neúprosný a proto jsme museli v poledne z Tábora odjet zpátky do Opavy. I přes to, že jsme jeli v pátek odpoledne po dálnici D1, nesetkali jsme se s žádnými většími problémy a v pořádku jsme dojeli domů.

Všem zúčastněným děkuji, Mgr. Jan Hruška