Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

CYKLISTÉ ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY BOŽENY NĚMCOVÉ V OPAVĚ JSOU TŘETÍMI NEJLEPŠÍMI V CELÉ ČESKÉ REPUBLICE!!!

Naši studenti dosáhli fantastických výsledků v prestižní „Dopravní soutěži mladých cyklistů 2024“. Celá soutěž se konala od začátku května do půlky června a děti z naší školy se jí zúčastnily ve velkém stylu.

Děti si prošly okrskovým kolem pořádaným v Malých Hošticích, kde vyhrály a postoupily do okresního kola. Zde znovu excelovaly a vyhrály první místo. Tento úspěch jim otevřel cestu do krajského kola ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde soutěž trvala dva dny. Naši cyklisté zde opět zvítězili a postoupili do celostátního kola, které se konalo po dobu tří dnů v Hradci Králové. Zde obsadili skvělé třetí místo a stali se tak třetími nejlepšími v celé České republice!

Soutěže se zúčastnilo šest statečných studentů ve věkové kategorii do 12 let: kapitánka Terezka Strnádková, Terezka Smolková, Honza Kozák, Ondra Matušek, Žaneta Kociánová a Nela Jarmová. Pod vedením pana učitele Petra Matuška se na soutěž připravovali celý školní rok.

Děti soutěžily v několika náročných disciplínách. V královské disciplíně – jízdě po dopravním hřišti, také v druhé nejtěžší disciplíně – jízdě zručnosti. Dalšími disciplínami byly zásady poskytování první pomoci, testy z pravidel silničního provozu a test z labyrintu – mapy, kde musely děti najít nejbezpečnější cestu.

Během celé soutěže se naši žáci museli vypořádat s různými překážkami, včetně dvakrát pochroumané ruky, která skončila v sádře, horečkami, nepříznivým počasím a velmi zdatnými soupeři. Přesto jeden z našich žáků dokonce vyhrál hlavní cenu pro nejlepšího individuálního jezdce.

Veliké poděkování patří našim soutěžícím dětem, jejich rodičům za neocenitelnou podporu a celému podpůrnému týmu – trenérovi, panu Pavlu Blahutovi a Monice Bartošové z Krajského úřadu MSK, a všem organizátorům všech kol této úžasné soutěže.

Naši studenti opět ukázali, a to i před přítomným ministrem dopravy panem Martinem Kupkou, že tvrdá práce a odhodlání přináší vynikající výsledky. Jsme na ně velmi hrdí a těšíme se na jejich další úspěchy.

Video ze soutěže zde

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení