Pohádkový svět – další setkání s malými předškoláky

V sobotu 23. března 2019 se v naší škole uskutečnilo další pohádkové dopoledne s názvem „O kohoutkovi a slepičce“. Děti si během putování pohádkou mohly vyzkoušet mnoho aktivit, které jsme pro ně a také pro jejich rodiče připravili na několika stanovištích. V učebně informatiky si děti s pomocí rodičů a starších žáků naší školy vyzkoušely, jak můžou postavičky z této pohádky vybarvit a nazdobit v programu malování. Dále si zde mohly pohrát s našimi kamarády roboty. Na jiném místě měly možnost objevit, jak působí magnet na všechna železná zrníčka a naučily se, jak poskládat vlaštovku. Dalším úkolem bylo vyrobit si svou vlastní slepičku na špejli. Po zhlédnutí pohádky v divadélku zamířily na ochutnávku výborných koláčů, v nichž mohly najít například zrníčka máku. Při vyplňování pracovního listu si děti vyzkoušely, jak jsou pozorné, šikovné a zručné. Na dalším místě předvedly znalost děje pohádky, když z obrázků poskládaly celý příběh. Pak už s nadšením zamířily do naší tělocvičny, kde předvedly své pohybové nadání při plnění různých zábavných aktivit.

Toto setkání v rámci „Pohádkového světa“ bylo v letošním školním roce poslední a my všichni se těšíme, až se s dětmi i jejich rodiči potkáme zase někdy příště. Co třeba už v úterý 16. dubna na velikonočních dílnách?

Foto: Filip Klepek z 9. B

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě