Učebna pod širým nebem

Projekt „Třídnické hodiny“

„Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2019/2020“

Projekt: „Třídnické hodiny“

Primární prevence rizikového chování a zvyšování kompetencí pedagogů jsou klíčovými oblastmi, na které se naše škola systematicky a dlouhodobě zaměřuje. Hlavním smyslem a cílem naší práce v těchto oblastech je snaha o soustavné zlepšování celkového klimatu školy.

Snažíme se o posilování tolerance, respektu, ohleduplnosti a pozitivních hodnot a hlavně
o upevňování dobrých vzájemných vztahů mezi žáky, učiteli i rodiči.

V rámci primární prevence na škole každoročně realizujeme řadu aktivit a programů pro žáky, rodiče i pedagogy. Získané informace a znalosti se snažíme uplatnit také v třídnických hodinách, které probíhají ve všech třídách jednou za měsíc.

V letošním roce se nám v rámci dotace Moravskoslezského kraje podařilo uspět s projektem, ve kterém se budeme tématem třídnických hodin podrobně zabývat.

Projekt „Třídnické hodiny“ je zaměřen na zvyšování diagnostické, komunikativní, osobnostní
a prosociální kompetence pedagogů. Učitelé budou mít možnost získat praktické zkušenosti pod vedením a supervizí odborných lektorů.

Smlouva o poskytnutí dotace: zde

Třídnické hodiny – dotazník: zde

Třídnické hodiny – proškolení pedagogů 1: zde

Třídnické hodiny – proškolení pedagogů 1- fotodokumentace:

Třídnické hodiny – supervize 1: zde

Třídnické hodiny – supervize 1 – fotodokumentace: