boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Odpadový workshop

V březnu navštívila šikovná děvčata ze 6.B první a druhé třídy s připraveným workshopem o správném nakládání s odpady. Pro děti měla nachystána praktické ukázky materiálů, zvídavé otázky i typy, jak s odpadky, co nejlépe naložit.

Děti byly seznámeny s recyklačním cyklem, systémem barevných kontejnerů i se zásadami 3R – reduce, reuse, recycle. Děti rozhodovaly, které obaly nejlépe splňují tyto zásady a mohly na vlastní oči vidět, že princip zerowaste jde postupnými kroky zařadit i do vlastního života.

V dalších měsících máme v plánu třídy navštívit i s workshopem o kompostování, do kterého se u nás na škole chystáme zapojit i sběrem bioodpadu ve třídách. Už teď děti ve vybraných třídách mohou sledovat práci žížal ve vermikompostérech.

Plán školních akcí
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení