Zpívání v senior centru Vila Vančurova

Začal advent, čas příprav na příchod Ježíška. Hned zkraje této významné části roku připomněly děti naší školy klientům Vily Vančurova – domova pro seniory – jak krásné a milé může být těšit se na Vánoce, radovat se z klidu a pohádkové atmosféry, vzpomenout si na časy minulé, na své blízké.
Žáci 5. A, 7. A a školní sbor připravili pro seniory program, který je, řečeno bez nadsázky, dojal k slzám.
Páťáci zazpívali koledy žertovné, sbor koledy spíše vážné, sedmáci pobavili publikum veselým podáním pohádky O Perníkové chaloupce. Celé představení pak završil společný zpěv známých koled Narodil se Kristus Pán, Štědrej večer nastal, Půjdem spolu do Betléma, Fanfrnoch. Tyto si s námi zazpívali i klienti senior centra.
Snad nejdojemnější chvíle byla, kdy se v závěru koncertu zvedla z publika jedna z posluchaček, poděkovala za krásný zážitek a jedním dechem nás požádala, abychom podruhé zazpívali Tichou noc. Radost ze zájmu o náš zpěv vystřídalo napětí a zodpovědnost. „Povede se i tentokrát tato těžká, jímavá a křehká koleda?“ Nezklamali jsme. Slzy se leskly nejen v očích seniorů, ale také v očích našich.
Věřím, že jsme přinesli zvěst o příchodu Ježíška v pravý čas a důstojně. Moc děkujeme za tuto příležitost.

Mgr.. Lenka Neuvirtová Slováčková, Mgr. Lenka Svozilová a Mgr. Jana Polášková

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě