Druhá pohádková sobota na naší škole ve školním roce 2019-2020

Motto: „Do světa pohádek neutíkám. Občas tam odejdu a pak se vracím. Ale je mi tam dobře.“  Pavel Šrut

Dne 18. 1. jsme v naší škole opět přivítali předškolní děti a jejich rodiče. Lednové setkání probíhalo ve znamení pohádky O Popelce. A program byl velice pestrý.  Děti plnily za pomocí svých rodičů, ale i pomocí svých nových školních kamarádů, nejrůznější úkoly. Hned v přízemí si pohádku za pomoci obrázků zopakovaly a seznámily se s pohádkovým tripexesem, jehož díly pak na jednotlivých stanovištích za odměnu získávaly. Pak je čekala celá řada oblíbených pohybových úkolů ve školní tělocvičně s názvem Fitness u Popelky aneb Popelčina plesová překážková dráha. Dalším zajímavým zastavením bylo tzv. Magnetické divadélko a Náramek pro Popelku. Jemnou motoriku budoucích školáčků a koordinaci vyzkoušelo přebírání hrachu na stanovištích s názvy Popelčiny hbité prstíky a Popelčiny dovednosti. V naší „zkušebně“ nejrůznějších šatů mohly děti připravit na ples prince i princeznu a mnohé si tady poprvé vyzkoušely zavazování tkaniček a jízdu na kolečkových bruslích. U sovy Rozárky navštívily děti dvoreček, kde na interaktivní tabuli poznávaly i po zvuku domácí zvířata, hledaly kouzelné oříšky a poskládaly pohádkové puzzle. Pak je sova Rozárka za odměnu poslala do ohrádky mezi opravdová živá zvířátka. Letos si pro ně připravila kocourka Karlíka a králičí slečnu Miu. Mnohým se od živých zvířátek vůbec nechtělo. A aby toho nebylo málo, čekalo na naše návštěvníky opět také sladké domácí občerstvení, u kterého se mohli jako princ s Popelkou také vyfotit. Na památku si děti domů odnášely nejrůznější omalovánky, vystřihovánky, pohádkové tripexeso, ale hlavně plno zážitků!

I když počasí toho sobotního dne bylo sychravé, návštěvníci naší školy prožili pohádkové dopoledne.

Animace dětí: zde