Pohádkový svět – Popelka

Dne 19. 1. jsme v naší škole opět přivítali předškolní děti a jejich rodiče v pořadí již druhém sobotním dopoledni.  A program byl velice pestrý! Děti plnily za pomocí svých rodičů, ale i pomocí svých nových školních kamarádů, nejrůznější úkoly. Hned v přízemí si poskládaly rozstříhaný pohádkový obrázek, pohádku si za pomoci obrázků zopakovaly a hned si i vyzkoušely přebírání luštěnin. Pak je čekala celá řada dovednostních soutěží ve školní tělocvičně v „Popelčině Fitness“. Ve školní kuchyňce vyráběly z keramické hlíny tu svou mističku. Dalším zajímavým zastavením bylo tzv. Magnetické divadélko a Náramek pro Popelku. Pohybové dovednosti budoucích školáčků vyzkoušela ještě i „Cesta k oříškům“. U sovy Rozárky navštívily děti dvoreček, kde na interaktivní tabuli poznávaly domácí zvířata a pomocí luku a šípu se snažily trefit do šišky. Potěšily se tu a pohladily si živého králíčka, kterého by si někteří nejraději vzali i domů. V naší „zkušebně“ nejrůznějších šatů mohly děti připravit na ples prince i princeznu. A aby toho nebylo málo, čekalo na naše návštěvníky také sladké občerstvení, u kterého se mohli jako princ s Popelkou také vyfotit. Na památku si děti domů odnášely nejrůznější omalovánky, vystřihovánky, pohádkové tripexeso, ale hlavně – moooooooooc zážitků!

V počítačové učebně malí předškoláci tvořili animované filmy z loutkového divadélka O Popelce a zde si můžete prohlédnou jejich natočené filmy:

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD

• 8:15 – 11:00 Den profesí

• Soutěž v německém jazyce – školní kolo

22. 1. So

• Pohádkový svět

25. 1.  Út

• Družinová Superstar – akce ŠD

• 14:30 Pedagogická rada