Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

POHÁDKOVÝ SVĚT TENTOKRÁT O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE  

Druhá únorová sobota (12. 2. 2022) proběhla na naší škole v pohádkovém duchu. Tentokrát na předškoláčky, kteří se na nás přišli podívat, zahrát si, zasoutěžit, ukázat nám, jak jsou šikovní, čekala pohádka (v tomto školním roce již v pořadí třetí) O perníkové chaloupce.  A že se měly děti opravdu na co těšit! Byla pro ně připravena řada aktivit, s nimiž jim vydatně pomáhaly přítomné maminky i tatínkové. Splnění každého úkolu bylo odměněno samozřejmě sladkou odměnou.

Hned při vstupu do šatny si mohli v aktivitě nazvané „Pojďte s námi do pohádky“ vyzkoušet svou dovednost ve skládání obrázků v podobě puzzle. Náměty jednotlivých obrázků byly samozřejmě motivy vztahující se k pohádce a děti si ji tedy celou zopakovaly.  Na dalším stanovišti je čekala aktivita „Nazdob si perník“, kde si děti mohly samy vyzdobit skutečné perníčky barevnými polevami. Některé děti si perníčky hned snědly, některé si je odnesly domů. K tomu si ještě odnesly obrázky. Aktivita „Perníkové hrátky“ byla zaměřena na seznámení dětí s výpočetní technikou. Děti se na školních počítačích naučily pracovat s myší, kurzorem a s některými jednoduchými programy. Vyzkoušely si, jak přesně umí dosadit obrazce do šablon, pracovaly s obrázky a vybarvovaly omalovánky, hledaly cestu z virtuálního lesa. A určitě se neztratily, protože na dalším stanovišti už na ně čekala opravdová cesta tajuplným lesem s mnoha obtížnými překážkami, které vyžadovaly šikovnost, mrštnost a obratnost. Hlavním úkolem tady bylo protáhnout si celé tělo. Na stanovišti „Hádej, poznej, namaluj“ děti se zavázanýma očima pouze pohmatem poznávaly geometrické tvary a přesně je pojmenovávaly. Jaké bylo překvapení, když děti zjistily, že ta srdíčka, trojúhelníčky, čtverečky, obdélníčky byly vlastně perníčky, které bylo také nutno podle svojí fantazie vyzdobit. Na předposledním stanovišti byly již předem zhotoveny papírové 3D chaloupky, které však dosud nebyly perníkové, a tak tento úkol s radostí plnily děti. A ty si mohly vybrat z opravdu obrovského množství variant, jak si svou chaloupku nakonec „udělat“. Zapojily svou fantazii a pomocí barviček, fixů, různých vystřižených tvarů si každé dítko odnášelo krásně vyzdobenou svoji originální chaloupku. Nejen na závěr, ale i v průběhu celého pohádkového putování naší školou, se mohli rodiče i s dětmi zastavit v našem občerstvení „U Jeníčka a Mařenky“ a pochutnat si na čerstvě upečených domácích buchtách, posedět a povykládat si u čaje a kávy. Všem, kteří nás přišli navštívit, ze srdce děkujeme za příjemně strávené pohádkové dopoledne a těšíme se na další pohádkovou, tentokráte březnovou, sobotu.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení