Pohádkový svět ZŠ BOŽENY NĚMCOVÉ aneb naše oblíbená POHÁDKOVÁ SOBOTNÍ DOPOLEDNE jsou opět zpátky!

V sobotu 10. 11. jsme pro letošní školní rok zahájili sérii pohádkových setkání na naší škole v rámci projektu „Pohádkový svět ZŠ Boženy Němcové“. Prosluněné listopadové dopoledne jsme se snažili zpříjemnit předškoláčkům i jejich rodičům mnohými aktivitami, jež měli naši učitelé a vychovatelky školní družiny pro návštěvníky připravené. Hned na prvním stanovišti je přivítali v krásných maskách copatá Mařenka s legračním Jeníčkem (který vypadal, že z chaloupky perníku snědl ažaž 🙂 ). Ti si s dětmi skládali pohádková puzzle a podrobně si s nimi přiblížili děj pohádky O perníkové chaloupce, která je pak provázela po celé dopoledne. V aktivitě pod názvem „Cesta tajuplným lesem“ si děti zaskotačily v tělocvičně a zjistily, jaké překážky museli Mařenka s Jeníčkem překonávat ve strastiplné cestě k perníkové chaloupce a zpět domů. Ve školní kuchyňce byla pro děti připravena aktivita „Nazdob si svůj perník“ a tady si malí návštěvníci vyzkoušeli ozdobit si svou vlastní sladkou dobrůtku. I v letošním školním roce si zkoušely děti pohrát s malými roztomilými robotky „Ozobotky“, kteří se těšili velké oblibě již při loňských setkáních. Tentokrát byli „Ozobotci“ programováni tak, aby byli schopni projít bezchybně trasu neznámého lesa hned několika trasami.

Mnohé děti se nadchly pro práci s interaktivní tabulí při aktivitě „Perníková chaloupka v interaktivním světě“. Vzpomínaly na děj pohádky a mnohé si poprvé mohly zkusit práci s „velkou školní tabulí“, když si kreslily a vybarvovaly obrázky z pohádky. Spoustu legrace si užily v „Pohádce v pohybu“, kde k rozpohybování celého těla mohly využít spoustu zajímavých pomůcek. Tady si děti při plnění jednotlivých aktivit vyzkoušely nejen svoji rychlost, ale také mrštnost, soustředěnost, zručnost a preciznost. Připravena byla také malá kavárnička s aktivitou „ Vyzdob si svou chaloupku“, kde si děti jednak složily, jednak pastelkami vyzdobily svoji Perníkovou chaloupku, přičemž vlastní fantazii se meze nekladly. Rodiče i děti si zde mohli užívat klidu občerstvení při kávičce, čaji, případně minerálce a ochutnat připravené perníkové buchty a muffiny domácí výroby. Rozzářených očí, naprostého zájmu, kdy nikdo ani nešpitl, a velkého potlesku přítomného publika se dočkali během tří představení naši herci ze třídy VII. A se svým divadélkem O perníkové chaloupce. Všem, kteří jste se našeho pohádkového dopoledne zúčastnili, bychom chtěli poděkovat za příjemnou, laskavou a milou atmosféru, již se nám společně podařilo vytvořit, a zároveň bychom Vás rádi chtěli co nejsrdečněji pozvat na příští pohádková dopoledne.