Zločin pod lupou ve Světě techniky v Ostravě

V pondělí 25. února jsme se s dětmi ze 4.B opět vypravili vlakem do Ostravy. Naším hlavním cílem byla návštěva našeho oblíbeného vzdělávacího centra v Ostravě Vítkovicích. Protože se ale v jeho okolí předchozí sobotu konal CITY CROSS SPRINT (tedy běžkařské závody), neodolali jsme a zašli jsme si obhlédnout i závodní trasu. Svět techniky byl opět úžasný: řada expozic, kde jsme se mohli podívat, vyzkoušet všemi smysly, jak funguje svět kolem nás; 3D kino, pokusy s ohněm v Divadle vědy… Nejvíce ale děti zaujal samotný program s názvem Zločin pod lupou. Ocitli jsme se po boku samotného Sherlocka Holmese a jeho přítele Dr.Watsona a pomocí moderních detektivních metod jako daktyloskopie, práce s mikroskopy a chemického pokusu jsme jim pomohli objasnit smrt bohatého bankéře Rothschilda. Dokázali jsme, že pachatelem byl…. Pokud to chcete vědět také, stačí zajet do Světa techniky v Ostravě. Doporučujeme!