Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Akční výzva žákovského parlamentu

V 2. pololetí školního roku se náš žákovský parlament zúčastnil akční výzvy MAP Opavska a Vítkovska zaměřenou na zlepšení školního prostředí a podporu komunitního ducha mezi žáky. MAP podpořila žáky finanční částkou 5000,- Kč.

Žáci žákovského parlamentu se do výzvy vrhli s nadšením, rozhodli se pro výrobu laviček z palet. Museli vytvořit finanční rozpočet a přiložit ruku k opracování, broušení palet, skládání a natírání laviček. Nakonec museli svůj výsledek odprezentovat na konferenci před porotou a žáky dalších škol zapojených do projektu.

Pohled jedné z účastnic konference: Probíhalo to tak, že se nám představila porota. Seznámila nás s pravidly, a potom jsme si poslechly jednotlivé projekty všech škol.  Naší prezentaci vymyslely a představily Sofie a Veronika. Během přestávky pro nás bylo připraveno občerstvení (ovocné špízy, pizza a slazené nápoje).

Akční výzva žákovských parlamentů tak ukázala, že společná snaha a kreativita mohou vést k výraznému zlepšení školního prostředí a posílení komunitního ducha. Těšíme se na další projekty a iniciativy, které přijdou v budoucnosti.

Žáci ŽP

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení