Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Muzeum břidlice – výuka jinak

Návštěva žáků ZŠ v Muzeu břidlice

Dne 29.5. se žáci 6. a 7. třídy, kteří projevili zájem,  vydali na exkurzi do Muzea břidlice v Budišově nad Budišovkou. Důvod této  návštěvy byl prohloubit jejich zájem o geologii a historii regionu.

Cesta do muzea byla sama o sobě zážitkem, protože vedla malebnou krajinou Moravskoslezských Beskyd. Po příjezdu do muzea byli žáci přivítáni průvodkyní, která je uvedla do fascinujícího světa břidlice. Expozice muzea je velmi interaktivní a zaměřuje se nejen na geologický původ a těžbu břidlice, ale i na její zpracování a využití v každodenním životě.  Žáci si mohli sami vyzkoušet štípání břidlice a vyrobit si malý suvenýr na památku. Součástí expozice byla i multimediální prezentace, která přiblížila historii těžby břidlice v regionu a ukázala, jak tento průmysl ovlivnil místní ekonomiku a společnost. Žáci se dozvěděli o těžké práci horníků, jejich denním životě a podmínkách, ve kterých pracovali.

Návštěva Muzea břidlice byla pro žáky nejen poučná, ale i zábavná. Díky interaktivním prvkům a praktickým ukázkám si mohli lépe představit, jak důležitá byla břidlice pro rozvoj jejich regionu a jak náročná byla její těžba a zpracování. Tento výlet jim poskytl cenné znalosti a zážitky, které si jistě budou pamatovat ještě dlouho.

Alena Sokolová, Lenka Bahenská

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení