Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Krásně kvetou žluté krokusy z PROJEKTU KROKUS

Na podzim loňského roku jsme podobně jako v letech minulých obdrželi padesát cibulek žlutých krokusů od Židovského muzea v Praze, se kterým pravidelně spolupracujeme.  Původním realizátorem Projektu Krokus je  irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI)  a ta v českém prostředí spolupracuje s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Tento projekt – určený žákům starším 11 let – běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě.

Společně s žáky jsme  tedy cibulky zasadili v prostorách školního arboreta a těšili se, že opět vykvetou. Během zimních měsíců jsme do výuky pravidelně zařazovali problematiku holocaustu.

Obvykle se objeví  krásné žluté květy  krokusů, symbolizující Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit, v  březnu a letos  jsme si tak znovu  mohli připomenout, že   27.1. je  Mezinárodní den památky obětí holocaustu a zároveň den vzpomínek na   jeden a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení