Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Pohádkový svět je opět zpátky

„Chcete-li, aby byly vaše děti chytré, čtěte jim pohádky. Chcete-li, aby byly ještě chytřejší, čtěte jim více pohádek“  Albert Einstein

Krásného sobotního dopoledne  dne 25.11. 2023 jsme opět pro tento školní rok zahájili naši sérii pohádkových setkání pro předškolní děti a jejich rodiče. První v pořadí pohádkových  sobotních dopolední bylo věnováno   pohádce  O perníkové chaloupce. Podobně  jako  v minulých letech si naši pedagogové za vydatné technické podpory  ochotných pomocníků z řad žáků školy přichystali spoustu  zajímavých aktivit a na děti a jejich rodiče čekala  celá řada  překvapení. Škola se na toto jedno  dopoledne změnila v pohádkový les, v němž si děti užívaly plnění nejrůznějších úkolů   Hned v úvodu svého putování kouzelným lesem se v aktivitě „Pojďte s námi do pohádky“  seznámili s dějovou linií a uspořádáním hlavních  událostí v pohádce prostřednictvím omalovánek a skládáním puzlí. V tělocvičně, kde pro ně byla připravena aktivita „Ztraceni v lese“, si vyzkoušely projít překážkami, s nimiž se museli vypořádat Jeníček a Mařenka  při bloudění lesem. Kouzelnou a zároveň strašidelnou pouť si předškoláci prošli také v aktivitě „Cesta tajuplným lesem“. V jedné z dalších učeben byla připravena aktivita „Robot ve službách Jeníčka a Mařenky“,  a tady na ně čekali roztomilí robotci Ozobotci, jimž se snažily děti naprogramovat cestu tak, aby se  v lese neztratili. Předškoláci si   také mohli vyzkoušet, jak se  ve skutečnosti z perníkové chaloupky loupá perníček, při jedné z dalších četných aktivit si mohli sami vyrobit a vyzdobit svou perníkovu chaloupku, kterou si jako suvenýr odnášeli s radostí  domů. Naši amatérští, leč zkušení  a ostřílení herci z 8.A třídy, si pro děti připravili divadelní představení O perníkové chaloupce, které  ve dvou představeních sklidilo velký potlesk nadšeného obecenstva. Velmi příjemná  a uvolněná, pohodová atmosféra vládla v místnosti nazvané „Občerstvení u Jeníčka a Mařenky“ , kde si všichni návštěvníci pohádkové akce mohli  pochutnat  na čerstvě upečených  perníkových  buchtách a  posedět v klidu při kávičce, čaji či minerálce.

Přestože venku chumelilo a byť to bylo v letošním roce první setkání, zaznamenali jsme opravdu rekordní účast a to nás velmi těší. Jsme velmi rádi, že se naše pohádková dopoledne setkávají s  tak velkým zájmem z řad široké veřejnosti a chtěli bychom Vám Všem, kteří jste k nám dnes  zavítali,  co nejsrdečněji poděkovat. Rádi bychom věřili,  že se můžeme těšit na  další setkání s Vámi na některé  z příštích pohádkových sobot. Obrovské poděkování patří také žákům a zaměstnancům školy, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení