Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Pohádkový svět je opět zpátky

„Chcete-li, aby byly vaše děti chytré, čtěte jim pohádky. Chcete-li, aby byly ještě chytřejší, čtěte jim více pohádek“  Albert Einstein

Krásného sobotního dopoledne  dne 25.11. 2023 jsme opět pro tento školní rok zahájili naši sérii pohádkových setkání pro předškolní děti a jejich rodiče. První v pořadí pohádkových  sobotních dopolední bylo věnováno   pohádce  O perníkové chaloupce. Podobně  jako  v minulých letech si naši pedagogové za vydatné technické podpory  ochotných pomocníků z řad žáků školy přichystali spoustu  zajímavých aktivit a na děti a jejich rodiče čekala  celá řada  překvapení. Škola se na toto jedno  dopoledne změnila v pohádkový les, v němž si děti užívaly plnění nejrůznějších úkolů   Hned v úvodu svého putování kouzelným lesem se v aktivitě „Pojďte s námi do pohádky“  seznámili s dějovou linií a uspořádáním hlavních  událostí v pohádce prostřednictvím omalovánek a skládáním puzlí. V tělocvičně, kde pro ně byla připravena aktivita „Ztraceni v lese“, si vyzkoušely projít překážkami, s nimiž se museli vypořádat Jeníček a Mařenka  při bloudění lesem. Kouzelnou a zároveň strašidelnou pouť si předškoláci prošli také v aktivitě „Cesta tajuplným lesem“. V jedné z dalších učeben byla připravena aktivita „Robot ve službách Jeníčka a Mařenky“,  a tady na ně čekali roztomilí robotci Ozobotci, jimž se snažily děti naprogramovat cestu tak, aby se  v lese neztratili. Předškoláci si   také mohli vyzkoušet, jak se  ve skutečnosti z perníkové chaloupky loupá perníček, při jedné z dalších četných aktivit si mohli sami vyrobit a vyzdobit svou perníkovu chaloupku, kterou si jako suvenýr odnášeli s radostí  domů. Naši amatérští, leč zkušení  a ostřílení herci z 8.A třídy, si pro děti připravili divadelní představení O perníkové chaloupce, které  ve dvou představeních sklidilo velký potlesk nadšeného obecenstva. Velmi příjemná  a uvolněná, pohodová atmosféra vládla v místnosti nazvané „Občerstvení u Jeníčka a Mařenky“ , kde si všichni návštěvníci pohádkové akce mohli  pochutnat  na čerstvě upečených  perníkových  buchtách a  posedět v klidu při kávičce, čaji či minerálce.

Přestože venku chumelilo a byť to bylo v letošním roce první setkání, zaznamenali jsme opravdu rekordní účast a to nás velmi těší. Jsme velmi rádi, že se naše pohádková dopoledne setkávají s  tak velkým zájmem z řad široké veřejnosti a chtěli bychom Vám Všem, kteří jste k nám dnes  zavítali,  co nejsrdečněji poděkovat. Rádi bychom věřili,  že se můžeme těšit na  další setkání s Vámi na některé  z příštích pohádkových sobot. Obrovské poděkování patří také žákům a zaměstnancům školy, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce.