Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Lyžařský výcvikový kurz

Informace k LVK pro šk. rok 2024/2025

Termín LVK pro rok 2025: 09. – 14. 02. 2025 (neděle – pátek)

Informace k LVK pro šk. rok 2023/2024

VÁŽENÍ RODIČE, ZDE JSOU AKTUALIZOVANÉ INFORMACE K LVK 2024.

Klíčovou zprávou je, že NEBUDEME lyžovat. Pokud máte tedy v plánu půjčení lyží z půjčoven, půjčení lyží prosím zrušte.

Program kurzu se nám podařilo uzpůsobit klimatickým podmínkám v místě konání. Kurz bude mít stále v názvu slovo lyžařský. SMO opětovně potvrdilo finanční dotaci pro pobyt Vašich dětí na horách. Stejně tak Vám po ukončení kurzu vydá naše škola potvrzení o absolvování lyžařského kurzu pro Vaše pojišťovny.

V programu máme zahrnuty aktivity, které jsou součástí výuky při pobytu na horách – FIS pravidla, bezpečný pohyb po horách, práce horské služby, zvyšování fyzické kondice dětí.
Obě třídy budou mít s sebou svého třídního učitele, takže týdenní pobyt na chatě bude mít vliv nejen na budování vztahů mezi dětmi, ale i prohloubení vztahů se svým třídním učitelem.
Do programu hodláme kromě výšlapů (lyžáky vyměnit za kvalitní turistickou obuv (2x)) začlenit i návštěvu tvrze Hůrka, alternativně zámek Kolštejn v Branné a aquapark (plavky). Vstupné do těchto objektů a dopravu autobusy bychom zaplatili ze zrušených „permic“ za lyžování.

Ostatní organizační věci zůstávají stejné (odjezd, příjezd, stravování, ubytování).

Petr Matušek, vedoucí kurzu

Termín: neděle 10. 3. – pátek 15. 3. 2024

Lokace: Chata Spartak, Hynčice pod Sušinou 17, Hynčice pod Sušinou, Česká republika

Odjezd: neděle 10. 3. 2024, 11:00

Sraz: 10. 3. 2024, ZŠBN, 10:30, v přízemí budovy prezence, odevzdání dokumentace. (Pro krátkodobé vyložení batohů, kufrů a lyží je možno v neděli využít školní dvůr. V pátek v době příjezdu dětí to již možné není!)

Příjezd: pátek 15. 3. 2024, cca 15:00 – 16:00, děti budou rodiče informovat prostřednictvím mobilních telefonů během jízdy autobusem, aby převzetí dětí a bagáže proběhlo co nejsnadněji.

Strava: začínáme večeří, tj. „řízek“ s sebou, končíme obědem

Platební pokyny: cena – 4.100,- Kč pro žáky sedmého ročníku. Z rozpočtu MMO byl schválen příspěvek 2.000,- Kč/žáka 7. ročníku. Tj. cena pro ostatní žáky: 6.100,- Kč. Platba rodiči bude prováděna na účet školy, každému žákovi bude paní účetní přidělen variabilní symbol. Vyčkejte tudíž pokynů, které obdrží každý účastník.

výstroj a výzbroj

– lyže pevně svázané i s hůlkami, nejlépe ve vaku

– pevná taška, batoh nebo kufr

– lyžařské boty nesmí být volně, opět je vak na lyžáky nejlepší řešení

– helma POVINNÁ

s sebou

– zimní oblečení na lyže, na výcvik chodíme 2x denně, doporučujeme zejm. rukavice 2x

– přezůvky na chatu, oblečení na chatu

– lyžařské brýle (nejsou povinné)

– stolní hry, karty

na cestu

– svačinu (děti mají na chatě až večeři)

– pokud bývá dítěti špatně – sáček, prášek

Děti dostanou ze školy:

1. informace o LVK,
  2. závaznou přihlášku – odevzdat do 30. listopadu 2023  do kabinetu TV,
  3. zdravotní potvrzení (lékaři si často tisknou své vlastní) – odevzdat do 23. 2. 2024,
  4. potvrzení o bezinfekčnosti – odevzdat při prezenci v den odjezdu,
  5. potvrzení o seřízení bezpečnostního vázání (pokud nebudete mít potvrzení z půjčovny) – odevzdat při prezenci,
  6. potvrzení pro pojišťovnu – nahlásit po ukončení LVK.

U autobusu před odjezdem na LVK žák odevzdá:

• podepsanou obálku, ve které bude: ofocená kartička pojišťovny, případně kapesné, tel. kontakt na rodiče,
  • potvrzení o bezinfekčnosti, nesmí být starší 1 dne (bez tohoto potvrzení se nemůže dítě zúčastnit kurzu),
  • potvrzení o seřízení bezpečnostního vázání,
  • pokud užívá léky popsat a při prezenci předat,
  • léky, které žák užívá, v originální krabičce a popsané.

!!! ZODPOVĚDNÉ  CHOVÁNÍ !!!

V případě závažného porušení pravidel LVK odjíždí dítě, po telefonickém upozornění rodičům, v doprovodu rodičů na vlastní náklady domů (bude předáno pedagogem v místě ubytování).

Při příjezdu budeme žáky asi 30 min před příjezdem do Opavy informovat, aby volali rodičům.

Chtěli bychom rodiče požádat, aby byli v pátek při příjezdu autobusu u školy včas a pomohli co nejrychleji vybalit autobus (hlavně tatínci :-)). Děkuji.

Parkování u školy je problematičtější. V neděli při odjezdu bude možnost krátkodobě zaparkovat k vyložení věcí na školním dvoře. Prosíme, pomozte naložit/vyložit věci dětí. V pátek již parkování na školním dvoře nebude možné. Pokud budete parkovat v okolí školy, prosím, nebraňte průjezdu MHD a našeho vlastního autobusu, který nás bude odvážet a i s námi přijede ke škole. Děkuji.

Rodiče žádáme o prostudování provozního řádu areálu na stránkách: https://www.zima.ski-school-kralicak.cz/pool/skischool/upload/Provozni_ad.pdf

Výcvik probíhá ve sjezdovém lyžování (praktická část) a ze zásad bezpečného pohybu na horách (teoretická část).

Sponzorské dary (finanční, ale i věcné – firemní, reklamní předměty, sladkosti) jsou samozřejmě s vděčností velmi vítány.

V ceně týdenního pobytu je doprava autobusy, ubytování, plná penze a permanentky. Na dopravu nám přispívá SRPDŠ. Členům SRPDŠ bude cena o příspěvek sdružení snížena a vrácena zpět.

Zdravotní způsobilost: při odjezdu se budou vybírat různé formuláře, mimo jiné „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte“. Odkaz na stažení formuláře je níže, z vlastní zkušenosti ale vím, že jej mají praktičtí lékaři ve svých počítačích a rovnou Vám jej vytisknou. Hradí se poplatek. Posudek je platný dva roky a v účelu vydání posudku musí být uveden lyžařský výcvik, kurz. Nedodávejte nám prosím formulář o zdravotní způsobilosti dítěte k letnímu táboru apod. Moc děkuji.
Připojištění: je v kompetenci rodičů. V případě úrazu je tento veden jako školní úraz a je řešen pojišťovnou, u které je škola pojištěna.
  • Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte: formulář ke stažení zde
  • Prohlášení o bezinfekčnosti: formulář ke stažení zde
Vedoucí kurzu: