Pro páťáky

Přijímací řízení ke vzdělávání ve středních školách pro školní rok 2020/2021

Termín a místo konání jednotných testů:

• Jednotné přijímací zkoušky se budou konat 9. června 2020.

Jednotná přijímací zkouška se koná pouze v jednom termínu.

• zachován zůstává náhradní termín pro uchazeče, kteří se nemohli z omluvitelných důvodů zúčastnit
  • škola uvedená na přihlášce v druhém pořadí, obdrží výsledky uchazeče z tohoto termínu

Obsah a forma přijímací zkoušky

Obsah i forma přijímací zkoušky zachovány tak, jak je definuje školský zákon, tedy odpovídají rámcovému vzdělávacímu programu pro základní vzdělávání a nemění se ani ředitelem školy dříve stanovená kritéria či předpokládaný počet přijímaných uchazečů do oboru vzdělání a formy vzdělávání. Jednotná přijímací zkouška se skládá z písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace.

Vyhodnocování přijímacího řízení

Ředitel školy ukončí hodnocení přijímacího řízení a zveřejní seznam přijatých uchazečů do 8 kalendářních dnů po dni konání řádného termínu jednotné přijímací zkoušky. V případě náhradního termínu do 4 kalendářních dnů po dni konání náhradního termínu jednotné přijímací zkoušky.

Ředitel stanoví pořadí uchazečů podle výsledku hodnocení přijímacího řízení. U přijatých uchazečů oznamuje rozhodnutí o přijetí zveřejněním seznamu přijatých uchazečů.

• Přijatým uchazečům se rozhodnutí o přijetí nezasílá.
  • Nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nepřijatých nezletilých uchazečů ředitel školy odešle rozhodnutí o nepřijetí.

Zápisový lístek:

• slouží k potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem příslušného oboru vzdělání na dané střední škole
  • budou vydávány na naší škole první týden výuky na škole
  • musí být doručeny (doporučeně či osobně) na danou střední školu, kde byl žák přijat, nejpozději do 5 pracovních dnů po nejzazším termínu pro zveřejnění seznamu přijatých uchazečů.
  • musí být podepsán nezletilým uchazečem i jeho zákonným zástupcem

Ztráta zápisového lístku:

Při ztrátě zápisového lístku může uchazeč požádat o vydání náhradního zápisového lístku. Součástí této žádosti je čestné prohlášení zletilého uchazeče nebo zákonného zástupce.

Doporučené odkazy: