boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Nejlepší žáci školy

2021Martin Šlejmar, 9.A – Martin je po celou dobu školní docházky vynikajícím žákem s mimořádným zájmem o humanitní i přírodní vědy. Školu úspěšně reprezentoval v zeměpisné a biologické olympiádě a olympiádě z angličtiny. V tomto školním roce zvítězil v okresním kole olympiády z jazyka českého a úspěšně reprezentoval školu v krajském kole. Ve svém volném čase se věnuje hře na klavír, letos absolvuje již 7. ročník ZUŠ, umělecké fotografii se zaměřením na historické památky, studiu španělštiny a angličtiny, mnoho času tráví studiem odborné literatury a rád si přečte kvalitní knížku z oblasti fantasy. Je skromný, vždy ochotný pomoci, svědomitý, brilantně se vyjadřuje a za všech okolností vystupuje jako dokonalý gentleman.

2020 Filip Ruský, 9.A –  Filip úspěšně školu reprezentuje v soutěžích vědomostních a dovednostních. Ve školním roce 2019/2020 se se svým týmem umístil na prvním místě v soutěži Bridge Builder Game. Skvěle se umístil i v okresním kole Dějepisné olympiády. V soutěži Mladý chemik se zařadil mezi nejlepší řešitele. Aktivně je zapojen do dějepisného projektu Příběhy našich sousedů. V rámci tohoto projektu natáčel Filip se svým týmem životní příběh člověka, který byl v dětství vězněn v koncentračním táboře Terezín. Po studiu na střední škole by se Filip rád věnoval studiu na Technické univerzitě v Ostravě.

2019František Jaroš, 9.B – František vytvořil aplikaci na školních webových stránkách, jejímž prostřednictvím lze sledovat stáří stromu, který žáci školy zasadili ke stému výročí vzniku republiky. Vytvořil rezervační systém, jehož prostřednictvím si rodiče školy rezervují vstupenky na vánoční besídku a školní ples. Účastní se akcí školy, pořizuje fotografie, natáčí akce a následně zpracovává videa. Sám si připravuje pokusy do fyziky a chemie, které prezentuje třídě. Je vždy ochoten poradit s problémy s počítači a ve svém volném čase ochotně pomáhá s údržbou výpočetní techniky ve škole.

2018 – Michaela Valtrová, 8.B – za výborné výsledky po celou dobu školní docházky, dosahování předních míst v soutěžích, zodpovědnost, snahu, ochotu a píli.

2017Kateřina Michalisková, 9.A – za založení a vysílání školní televize Božka Zprávy, aktivní přístup na olympiádách a soutěžích, za výborné výsledky ve studiu, snahu, ochotu a píli.

2017Jiří Heralt, 9.A – za založení a vysílání školní televize Božka Zprávy, úspěchy v soutěžích, ochotu a píli.

2016Tomáš Kurka, 9.B – za výborné studijní výsledky, ochotu, svědomitost, kytarový doprovod pěveckého sboru a úspěchy v soutěžích.

2015Veronika Urbancová, 9.A – za velmi dobré studijní výsledky po celou dobu školní docházky, za aktivní přístup a ochotu při organizování různých akcí školy.

2014Marie Solná, 9.B – za vynikající studijní výsledky po celou dobu  školní docházky, vynikající umístění v několika školních soutěžích, ochotu a pomoc při organizování různých akcí.

2013Hana Rychtarová, 9.B – za vynikající studijní výsledky po celou dobu  školní docházky, výborné výsledky v soutěžích, ochotu a aktivitu.

2012 Matěj Mik, 9.A – za vynikající studijní výsledky po celou dobu školní docházky a výborné výsledky v soutěžích, zejména matematických, v anglickém jazyce a basketbalu.

2011 Kristýna Musilová, 9.B – za výborné studijní výsledky, ale také vynikající výsledky v počítačových soutěžích a pomoc při organizování mnoha školních akcí např. Všudybýlek, moderování besídky a další.

2010 Adéla Solská , 8.A – za vynikající úspěchy v plavání (opavský plavecký talent), ctižádost, pracovitost a výborné výsledky ve studiu.

2009 Alice Petlachová , 9.B – za všestrannost – úspěchy v soutěžích, pracovitost, ctižádost i výborné výsledky ve studiu.

2008 Vendula Čermáková, 9.A – za mimoškolní činnost a životní optimismus.

2007 Karolína Martínková a Daniela Škrobánková, 9.B – za úspěchy v soutěžích, práci pro školní časopis a vynikající výsledky ve studiu po celou dobu školní docházky.

2006 Karolína Martínková, 8.B – za úspěchy v soutěžích, práci pro školní časopis a vynikající výsledky ve studiu.

Plán akcí na září 2021

1. 9. St

 • Zahájení školního roku

3. 9. Pá

 • Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

6. 9. Po

 • Adaptační pobyt VI.A

7. 9. Út

 •  Adaptační pobyt VI.A
 • 15:00 Videokonference „Dešťovka“ – Lexová
 • 9:00 Nadaní žáci – Lexová
 • Zahájení plaveckého výcviku V.A, V.B

8. 9. St

 • Kreslení na asfalt – akce ŠD

9. 9. Čt   

 • Adaptační pobyt VI.B

10. 9. Pá 

 • Adaptační pobyt VI.B
 • Zkoumavé čtení – projekt – Svozilová, Neuvirtová Slováčková, Sokolová, Honajzerová, Maschková, Dočkalová

15. 9 . St

 • 14:30 Pracovní porada

17. 9. Pá  

 • Focení prvňáčků

22. 9. St   

 • Šipkovaná – akce ŠD

30. 9. Čt

 • 16:00 Schůzka třídních důvěrníků
 • 17:00 Třídní schůzky
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament