Pro prvňáky

Vážení rodiče,

informuji Vás touto cestou, že na základě Vámi podané žádosti o přijetí, bylo Vaše dítě přijato k základnímu vzdělávání v naší škole.

A) Rozhodnutí o přijetí:

1. můžete vyzvednout osobně ve škole od 11. 5. (na základě předchozí telefonické domluvy tel. 731 194 786, z důvodu nutnosti dodržení epidemiologických opatření),
  2. můžete vyzvednout na schůzce v červnu (DOPORUČUJEME)
  3. bude zasláno prostřednictvím datové schránky, těm, kteří touto formou žádali o přijetí,
  4. může být na základě Vaší žádosti výjimečně zasláno naskenované mailem.

B) Budete-li žádat o odklad povinné školní docházky, prosím, doručte do školy nejpozději v srpnu NAJEDNOU všechny tyto dokumenty:

1. žádost o odklad (ke stažení zde),
  2. doporučení odkladu z PPP nebo SPC (už jsou v provozu, domluvte si urychleně termín),
  3. doporučení odborného lékaře (stačí pediatr).

C) Další důležité informace:

1. Pokud jste přihlásili své dítě na více ZŠ, prosíme Vás, abyste neprodleně sdělili (postačí mailem), že k nám Vaše dítě v září nenastoupí. Děkujeme za pochopení.
  2. Pokud začnete vyřizovat odklad, prosím, sdělte nám tuto informaci taktéž, pokud jste tak již neučinili ve formuláři v souvislosti se zápisem.
  3. Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční 23. června 202016:00. Pokud to epidemiologická situace dovolí, prosíme, aby přišel pouze jeden zástupce z rodiny a vytvoříme skupinky do 15 osob ve třídě. Pokud se schůzky nebudete moci zúčastnit, dejte nám vědět. Upřesnění schůzky bude vyvěšeno těsně před konáním na webu školy www.zsbnopava.cz
    Vážení rodiče, vzhledem k příznivé hygienicko-epidemiologické situaci, potvrzujeme konání schůzky zítra v 16:00 (tato zpráva je ze dne 22. 6. 2020).

TĚŠÍME SE NA VAŠE DÍTĚ A NA SPOLUPRÁCI S VÁMI. PŘEJEME VÁM HODNĚ ZDRAVÍ A BUDETE-LI MÍT JAKÉKOLIV DOTAZY, NEOBÁVEJTE SE KDYKOLIV ZEPTAT A POUŽÍT I MOJE TELEFONNÍ ČÍSLO: 603573902 🙂

S přáním sluníčkových dnů 🙂

Mgr. Ivana Lexová, ředitelka školy

Vážení rodiče,

letos proběhne zápis do 1. ročníku ZŠ bez přítomnosti dětí ve škole a s podáním Žádosti o přijetí (stáhněte zde) v termínu od 27. dubna do 30. dubna 2020 jednou z variant, kterou si vyberete:

1. e-mailem s elektronickým podpisem na: skola@zsbnopava.cz
  2. prostřednictvím datové schránky na ID: dkqmqhj
  3. poštou na: Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 – příspěvková organizace, B. Němcové 2, 746 01 Opava
  4. osobně přinesete žádost do kanceláře školy nebo ji vhodíte do schránky na vnitřních dveřích školy (doporučujeme)

Dokument MŠMT, který upravuje podmínky zápisu: zde

Dokument ke stanovení počtu žáků do 1. ročníku: zde

Prosíme Vás o vyplnění formuláře (stáhněte zde), prostřednictvím kterého získáme Vaše kontaktní údaje, na které Vám zašleme informaci, že jsme Vaši žádost o přijetí obdrželi a budete tak v klidu bez nutnosti dalšího kontaktování školy. Zároveň zde vyjádříte svůj případný zájem o odklad povinné školní docházky.

Máte otázky ke školní zralosti svého dítěte? Možná Vám při hledání odpovědí bude nápomocná tato příručka. Stáhněte zde.

Příručka o školní zralosti

Děkujeme Vám, že jste si vybrali naši školu a těšíme se na spolupráci s Vámi. V nejbližším možném termínu, kdy bude škola znovu otevřena, zorganizujeme společnou schůzku, kde se s Vámi a Vašimi dětmi moc rádi sejdeme a seznámíme.