Další informace

Další informace týkající se přijímacího řízení na střední školy ve školním roce 2015/2016 v Moravskoslezském kraji

Stejně jako ve školním roce minulém vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokusné ověřování organizace přijímacího řízení do oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou s využitím centrálně zadávaných jednotných testů (dále také pokusné ověřování). Nastavení systému pokusného ověřování zůstalo téměř totožné jako v loňském školním roce, takže realizátorem je Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), přičemž do pokusného ověřování se mohou zapojit střední školy všech zřizovatelů s&n bsp;maturitními obory vzdělání, s výjimkou oborů s talentovou zkouškou. Úplné znění pokusného ověřování je k dispozici na stránkách MŠMT. Bližší podrobnosti k organizaci konání jednotného testování jsou zveřejněny na stránkách CERMATu.

V letošním školním roce budou opět všichni uchazeči hlásící se do maturitních oborů ve středních školách přihlášených do pokusného ověřování konat jednotné testy z českého jazyka a matematiky. Seznam přihlášených středních škol v Moravskoslezském kraji je zveřejněn na webových stránkách kraje www.msk.cz. Seznam přihlášených škol za celou republiku je zveřejněn na stránkách www.cermat.cz.

V Moravskoslezském kraji se k pokusnému ověřování přihlásilo celkem 94 středních škol. Zapojí se do něj všechny střední školy s maturitními obory zřizované Moravskoslezským krajem (tj. 79 středních škol), dále je přihlášeno 12 soukromých středních škol (z celkového počtu 35 soukromých středních škol v našem kraji s maturitními obory vyjma oborů s talentovou zkouškou), 2 církevní střední školy a 1 střední škola zřizovaná obcí (přihlásily se všechny církevní a obecní střední školy v kraji).

Plán akcí na říjen 2021

• Preventivní program Vlastní nebezpečí – I.A + I.B (2.+3.h)
  • Knihovnická lekce II.B
  • Dýňový týden – akce ŠD