75. let výročí naší školy

Pohádkový svět 2022-2023
Pohádkový svět

Pohádkový svět je tu opět s námi

Na naší škole pro velký zájem opět chystáme pro předškoláky celoroční sobotní projekt pod názvem Pohádkový svět Boženy Němcové, věnovaný předškolákům, kteří se zábavnou formou seznamovali se školním prostředím, učiteli, výukou a sebou navzájem. Tato setkání budou probíhat opět jednou měsíčně v sobotu na několika stanovištích v naší škole.

• Kdy?
    • 1. setkání: 26. 11. 2022
    • 2. setkání: 21. 1. 2023
    • 3. setkání: 18. 2. 2023
    • 4. setkání: 25. 3. 2023
  • Kde?
    • v prostorách školy

Čtvrté setkání ve školním roce 2022/2023

V sobotu 25. 3. jsme se v naší škole opět setkali s předškoláky a dalšími dětmi, abychom letošní „Pohádkový svět“ zakončili aktivitami a hrami na motivy pohádky „O kohoutkovi a slepičce“.

Děti si na sedmi stanovištích procvičily svou obratnost, paměť, jemnou motoriku i logické uvažování. Prověřily si svou odvahu, postřeh, zručnost a také slovní zásobu. Naši malí a milí návštěvníci zhlédli hranou pohádku, skládali puzzle, otestovali si svou obratnost při zdolání balanční dráhy, překážek a prapodivných nástrah 😊, skládali, řadili i přiřazovali různé obrázky, vyzkoušeli si různé početní i logické hry, poznávali barvy i geometrické tvary pomocí tangramu a v programu malování vybarvovali obrázek na počítači.

Rodiče měli možnost i se svými „znavenými“ dětmi navštívit „kavárnu“, kde se podávala svačinka v podobě moučníku z červené řepy. Z důvodu příznivého ohlasu a velkého zájmu o získání receptu na tuto dobrotu připojujeme do galerie fotografií také tento žádaný postup přípravy. 😊

Všem moc děkujeme za účast a za příjemně společně trávený čas a těšíme se, až se znovu se všemi setkáme.

Předškoláky velmi rádi přivítáme již brzy, během zápisu do 1. tříd.

Třetí setkání ve školním roce 2022/2023

Druhé setkání ve školním roce 2022/2023

Tváře od popela, ale kominík to není. Luk a kamizola, ale myslivec to není. Šaty s vlečkou stříbrem vyšívané, ale princezna to není, drahý pane…

Malí předškoláci se svými rodiči mohli v sobotu 21. 1. navštívit naši školu. Na jedno dopoledne se opět naše škola proměnila v pohádkový svět. Děti si připomněli pohádku O Popelce, vzpomněli si na její strasti i radost z nalezení pravé lásky.

Na prvním stanovišti si děti pohádku připomněli. Stejně jako Popelka po domě běhala od jedné činnosti k druhé, od jedné práce k další, tak i děti měly za úkol „vysmýčit“ celou tělocvičnu, překonat všechny překážky. V koutku jiné třídy přebrat hrách a čočku. Protože Popelka měla ráda zvířátka a nejednou jí také zvířátka pomohla, musely i děti poznat podle obrázků různá zvířátka. Lákadlem byl pro děti také živý pejsek a živý králíček. Když Popelka přebrala hrách a čočku, nastal čas nachystat se na ples. Zde musely děti Popelku obléknout do krásných šatů. Bohužel, když prchala Popelka z plesu domů, ztratila střevíček. Ale díky ozobotům a šikovným předškoláčkům jej zase našla.

Za odměnu, že splnily všechny náročné úkoly, se děti mohly občerstvit v kavárničce.

První setkání ve školním roce 2022/2023

S velkým zájmem předškoláků a jejich rodičů se setkala  v sobotu 26. listopadu 2022 první ze čtyř  plánovaných akcí s názvem Pohádkový svět. Vzájemné zábavné setkání v naší škole bylo tematicky věnováno oblíbené pohádce O perníkové chaloupce. Na děti čekaly různé aktivity. Mohly si například poskládat obrázky a podle nich poznat, kterou pohádkou se budeme zabývat.  Na připravených stanovištích si děti zdobily svou  malou chaloupku, dále poznávaly geometrické tvary v podobě perníčků a také věšely nazdobené perníky na správné místo. Na „cestě lesem“ si prověřily svou obratnost při překonávání nerovností a také jemnou motoriku při vyskládávání cestičky. Žáci druhého stupně pro předškoláky připravili a s chutí zahráli pohádku. Po zvládnutí všech aktivit děti čekalo zasloužené občerstvení v podobě perníků a koláčů. Další pohádkovou sobotu pro nejmenší připravíme 21. ledna 2023 příštího roku. Rodiče s předškoláčky ještě před tím zveme na Vánoční dílny a besídku, které se budou konat ve čtvrtek 15. prosince 2022.