Učebna pod širým nebem

Stužkonoska modrá

Stalo se  krásnou tradicí, že v rámci festivalu Bezručova Opava se naši žáci účastní soutěže v recitaci a uměleckém přednesu pod názvem Stužkonoska modrá.  Samotná soutěž, jejíž donátorkou a zakladatelkou je PhDr. Zdeňka Pfefferová,  prochází v průběhu roku  několika fázemi – od školních kol, z něhož vzejdou účastníci kola městského, kde spolu s ostatními recitátory soutěží o vítězství ve svém oboru. Jakmile je v dopolední části „dosoutěženo“ následuje ještě večerní část v Památníku Petra Bezruče v Opavě, ta pak  probíhá za účasti mnoha významných kulturních osobností našeho regionu a široké veřejnosti.  V letošním městském  kole, které se uskutečnilo dne 26.9. v Sále purkmistrů Obecního domu v Opavě, nás zastupovaly Nela Pasrbková z VIII.B a  Daniela  Matýsková z VII. A . Obě děvčata podala skvělé výkony a umístila se v tvrdé konkurenci na 5. a 8. místě. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy na poli kulturním. Dívky také přijaly  pozvání pořadatelů, aby  na slavnostní galapřehlídce „Večera vítězů“ za přítomnosti svých blízkých zarecitovaly své  soutěžní texty.