Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Svět techniky

V pondělí 7. května jsme se s dětmi vlakem vypravili na exkurzi do Světa techniky v Ostravě – Dolních Vítkovicích, kde jsou velice zajímavé a naučné stálé expozice pro děti. Pro školní skupiny zde probíhá navíc řada vzdělávacích programů. Pro naše třídy 3.B a 5.B  jsme objednali program, který přiblížil dětem základy vizuálního programování robota Ozobota. Děti hravou formou získaly znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a uvědomily si reálné využití tohoto typu robota. To ale nebylo zdaleka všechno.

Někteří z nás využili možnosti vidět navíc i ukázky chemických pokusů. Při manipulaci s vodíkem, kyslíkem a ohněm jsme pravda někteří málem ohluchli. Velkým zážitkem byla návštěva 3D kina s projekcí přírodovědného filmu Predátoři. A bylo toho hodně, co jsme ještě ani vidět nestihli. Jistě se tu ještě někdy podíváme znova. Výhodou pro nás bylo, že opavské školy zde v tomto roce mají dojednán vstup zdarma. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na krátkém občerstvení v Nové Karolině a pak už jsme rychle spěchali na zpáteční vlak.

Svět techniky

Informace k projektu: ke stažení zde