Velká cena ZOO 2018

První jarní den jsme si užili parádním výletem  do ostravské ZOO.  Tři družstva ze sedmých ročníků a jedno družstvo složené ze žáků osmé třídy byla přihlášena na soutěž „Velká cena ZOO 2018“ a aby jim při soutěžení nebylo smutno, fandil jim početný doprovod spolužáků ze sedmých tříd. Do ZOO jsme dorazili autobusem přesně v 9. hodin a do začátku soutěže nám zbývaly dvě hodiny, ve kterých jsme si mohli  v klidu užít procházku po areálu.  Zpočátku velmi mrazivé počasí se umoudřilo a při prohlídce jednotlivých oddělení nás provázelo jarní sluníčko. U vchodu nás přivítali nádherní plameňáci, kousek dál nás okouzlovali svými pestrobarevnými obleky pávi a pokračovali jsme přes pavilón opic ke slonům, kde jsme se potěšili pohledem na malé slůňátko, bohužel pavilon žiraf byl  zavřený, ale naprosto skvěle jsme se cítili v pavilónu Evoluce, který připomínal deštný prales, hroši  a krokodýli byli tradičně líní a opičky hbité a mrštné… a tak bychom mohli ve výčtu  pokračovat. V jedenáct hodin jsme začali soutěžit, otázky zaměřené k tématu Louky a pole ČR rozhodně nelze pokládat za jednoduché a  na výsledky zatím čekáme. Cestou jsme si stihli i koupit nějakou dobrůtku, občerstvit se v teple restaurace při čaji  a někteří z nás si odvezli   na památku  i drobné suvenýry.

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku

• Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

• Adaptační pobyt VI.A