Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Cesta dějinami města (7.A)

Mrazivého  rána dne 7. února se naše 7.A vydala směrem k Obecnímu domu, aby se  podrobněji seznámila s dějinami vzniku měst. V interaktivním  programu trvajícím 1,5 hodiny jsme se skrze mnoho zajímavých aktivit dověděli mnohé o tom, jak vznikla města, ve kterém období byla nejvíce v českých zemích zakládána, připomněli jsme si krásné období posledních Přemyslovců a zajímavosti týkající se vedlejší větve Přemyslovců v našem regionu. Při práci s komiksem jsme „domýšleli“, jak by mohly české dějiny pokračovat ve středověku jinak, zjistili jsme, co byly cechy, jaká  městská práva města získávala a jaká řemesla se nejčastěji ve městech praktikovala. Program jsme zakončili společně s paní lektorkou povídáním o nejzajímavějších vystavených exponátech a také jsme se   zastavili u plastického modelu města Opavy a povídali si o založení našeho města. Tentokrát jsme při výuce neseděli  ve školních  lavicích, ale mohli jsme si některé zkušenosti středověkého člověka zažít na vlastní kůži , třeba si obléci část jeho vybavení do bitvy, konkrétně jsme zjistili, jak dokázala být na hlavě těžká kroužková zbroj. Chtěli bychom velice poděkovat opavské kulturní agentuře OKO za zprostředkování programu a milé paní lektorce za laskavý a poutavý výklad.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení