Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Čtenářská dílna Kapuce od mikiny v VIII.A

Netradiční dvouhodinovou čtenářskou dílnu si zažili žáci VIII. A třídy ve středu 28.2., kdy nás ve výuce navštívila lektorka paní Petra Hniková Charmite z projektu Místního Akčního Plánu (MAP) rozvoje vzdělávání území Opavska. Společně s dětmi jsme se ponořili do čtení povídky Moje první já, jejíž autorkou je Petra Stará a  která stala se součástí knihy Kapuce od mikiny. Skrze děj povídky jsme se přenesli do  fantastického světa počítačových her a  virtuální reality, plnili jsme zajímavé úkoly a nakonec jsme se společně zamýšleli nad tím, co  a zda vůbec nám konkrétně  hraní her dává, kdy už se z pouhého hraní stává závislost, zda je vůbec možné a za jakých podmínek se zbavit nálepky gamera,  jak se hraní her nepoddávat a nenechat se odtrhnout od reality a plnění si svých povinností.  Společná debata byla velmi zajímavá a přínosná. Chtěli bychom organizátorům projektu poděkovat za velmi inspirativní a obohacující hodinu jazyka českého.

 

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení