Naše DEVÍTKY na FESTIVALU ART AND SCIENCE

Slunečný začátek školního roku si obě naše deváté třídy ještě více vyšperkovaly účastí na ostravském festivalu Art and Science, který je tradičně pořádán pracovníky a studenty VŠB v areálu porubského kampusu. Letos proběhl  5. září za mimořádného zájmu žáků a studentů nejen ostravských škol. A opravdu se není čemu divit, vždyť nabídka aktivit byla přímo  skvostná. Kdo chtěl, na své si určitě přišel. Naši žáci se účastnili řady soutěží, z nichž si domů odnesli zajímavé ceny (power banka, sluchátka, upomínkové předměty, polodrahokamy…), v nabídce byla řada workshopů (pracovalo se nejen s kameny, ale i s textilem, dřevem, kovem – ražba mince), zajímavých stanovišť (největší zájem byl o 3D realitu a laserové bludiště – ovšem zde jsme se museli vypořádat s dlouhými frontami), stánky s občerstvením a vše doprovázeli slovem i hudbou DJ rádia Helax. Dopolední festival, který pro širokou veřejnost ještě pokračoval do pozdních nočních hodin,  jsme si parádně  užili a spokojeni, obohaceni o mnoho nových poznatků, jsme odjížděli domů.