Pohádkové soboty jsou opět tady

Krásného sobotního dopoledne  dne 23.11. 2019 jsme opět pro tento školní rok zahájili naši sérii pohádkových setkání pro předškolní děti a jejich rodiče. První v pořadí pohádkových dopolední bylo věnováno   pohádce  O perníkové chaloupce. Naši pedagogové  si pro příchozí účastníky  stejně jako  v minulých letech přichystali spoustu  zajímavých aktivit a na děti čekala  celá řada  překvapení. Škola se na toto jedno  dopoledne změnila v pohádkový les, v němž si děti užívaly plnění nejrůznějších úkolů. V tělocvičně, kde pro ně byla připravena aktivita „Tajuplný les“, si vyzkoušely projít překážkami, s nimiž se museli vypořádat Jeníček a Mařenka  při bloudění lesem, kouzelnou a zároveň strašidelnou pouť si předškoláci prošli také v aktivitě „Pohádka v pohybu“, v počítačové učebně na ně čekali roztomilí robotci Ozobotci, jimž se snažily děti naprogramovat cestu tak, aby se neztratili. Předškoláci si   také  z papíru  vyrobili své holoubky, jež je vyvedou ze strašidelného lesa. Jak je vlastně vystavěn děj pohádky  a  jak  jsou  po sobě  uspořádány v pohádce jednotlivé události si zopakovali návštěvníci  v aktivitě nazvané „Pohádková skládačka“. Naši amatérští, leč zkušení  a ostřílení herci z 8.A třídy, si pro děti připravili divadelní představení O perníkové chaloupce, které sklidilo velký potlesk obecenstva. Velmi příjemná atmosféra vládla v  Perníkové kavárně, kde si maminky, tatínkové a jejich děti pochutnávali  na čerstvě upečených  perníkových  buchtách a při kávičce, čaji či minerálce  se věnovali plnění dalšího z úkolů, a to vybarvování  perníkové omalovánky. Chtěli bychom Vám Všem, kteří jste  se na organizaci tohoto dopoledne podíleli a také Všem,  kteří nás  přišli navštívit,  co nejsrdečněji poděkovat a  věříme, že se Vám u nás líbilo a že jste odcházeli spokojení, odpočatí a že se můžeme těšit na Vaši další návštěvu u některé z dalších pohádek.

Plán akcí na říjen 2021

• Preventivní program Vlastní nebezpečí – I.A + I.B (2.+3.h)
  • Knihovnická lekce II.B
  • Dýňový týden – akce ŠD