Beseda o AIDS

V pondělí dne  25.11. 2019 se naše deváté třídy vypravily do Obecního domu, kde na ně  v luxusních prostorách Sálu purkmistrů čekali studenti  Střední zdravotnické školy v Opavě se zajímavým programem. V rámci  vládního projektu Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS  si studenti připravili sérii workshopů a krátkou přednášku. Naši žáci  pracovali rozděleni ve třech skupinách a  dověděli se  konkrétně jak zvládat prevenci nákazy virem HIV/AIDS, kde a jak  se mohou v případě, že by pojali podezření  o nákaze nechat anonymně otestovat, v jakých situacích jim hrozí či naopak nehrozí riziko nákazy touto zákeřnou nemocí,  jak celkově  nést odpovědnost za svůj  budoucí život. Zpět do školy se vraceli obohaceni nejen o spoustu zajímavých informací, ale i o batůžky s řadou propagačních předmětů.

Plán akcí na březen 2021

Od 1. 3. Po

• Distanční výuka pro všechny ročníky školy

• 2.-3.h Beseda pro žáky zaměřená na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované pomocí internetu a mobilních telefonů – VIII.B