Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Přednáška o trestní odpovědnosti

První dvě hodiny ve čtvrtek 9.11. nás ve třídě VIII. A navštívili paní magistra Aneta Čáňová, kurátorka pro děti a mládež z oddělení sociálně-právního oddělení  ochrany dětí a pan  magistr Dušan Beyer, probační úředník, kteří nám přišli vysvětlit, jak se to má s trestní odpovědností žáků základních škol. Během  interaktivní přednášky nám objasnili a vysvětlili mnoho zajímavých pojmů, dověděli jsme se, jak se vlastně dělí trestné činy, seznámili nás s významem  některých pojmů z oblasti trestního práva, přiblížili  význam pojmů pachatel,  zatavili  se u objasňování pojmu mladistvý pachatel a  zmínili rovněž trestní sazbu, která těmto  pachatelům za spáchání trestného činu hrozí.  Podrobně nás seznámili také s rozsahem škod a dopady trestných činů na  psychiku obětí.  Součástí přednášky byla také anonymní prezentace  některých trestných činů, spáchaných  mladistvými pachateli, kdy se žáci pokoušeli  určit jejich závažnost. Přednáška byla vedena velice zajímavým a poutavým způsobem, dětem byly zodpovězeny všechny jejich zvídavé dotazy. Všichni žáci by uvítali  její  další pokračování.  Přednášejícím srdečně děkujeme za zajímavě strávené vyučovací hodiny.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení