Boženy Němcové 2
Pohádkový svět

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Přednáška o trestní odpovědnosti

První dvě hodiny ve čtvrtek 9.11. nás ve třídě VIII. A navštívili paní magistra Aneta Čáňová, kurátorka pro děti a mládež z oddělení sociálně-právního oddělení  ochrany dětí a pan  magistr Dušan Beyer, probační úředník, kteří nám přišli vysvětlit, jak se to má s trestní odpovědností žáků základních škol. Během  interaktivní přednášky nám objasnili a vysvětlili mnoho zajímavých pojmů, dověděli jsme se, jak se vlastně dělí trestné činy, seznámili nás s významem  některých pojmů z oblasti trestního práva, přiblížili  význam pojmů pachatel,  zatavili  se u objasňování pojmu mladistvý pachatel a  zmínili rovněž trestní sazbu, která těmto  pachatelům za spáchání trestného činu hrozí.  Podrobně nás seznámili také s rozsahem škod a dopady trestných činů na  psychiku obětí.  Součástí přednášky byla také anonymní prezentace  některých trestných činů, spáchaných  mladistvými pachateli, kdy se žáci pokoušeli  určit jejich závažnost. Přednáška byla vedena velice zajímavým a poutavým způsobem, dětem byly zodpovězeny všechny jejich zvídavé dotazy. Všichni žáci by uvítali  její  další pokračování.  Přednášejícím srdečně děkujeme za zajímavě strávené vyučovací hodiny.

Plán školních akcí
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení