Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Workshop Sebepoznání pro žáky 8. tříd

Pondělí  20.5. ve třídě  8.B  a pátek 24.5.  v  8. A    proběhl ve znamení sebepoznávání se. Třídy se, rozděleny do dvou rozmanitých skupin, věnovaly pod vedením zkušených lektorů nejrůznějším činnostem – od diskuze po skupinovou práci či vyplňování pracovních listů.  Mimo jiné si  žáci měli možnost v průběhu workshopu  uvědomit , zda se  osobně více orientují na úspěch nebo na chybu, zda je  může chyba/úspěch  někam posunout, jak vnímají, když je někdo pozitivně/negativně ocení, co sami rádi dělají, co jim přináší radost, zda je činnosti, které je baví,  mohou  zároveň někam posunout, jestli je možno se svou  zábavou uživit.   Žáky nadchla společná  práce ve skupinách,  kdy  se zdokonalili  v  dovednosti prosazovat nejen   vlastní názory, ale také naslouchat názorům a potřebám druhých.

Workshop Sebepoznání pro žáky 8. tříd se uskutečnil pod záštitou organizace Místní akční skupina Opavsko z.s. , v rámci projektu MAP Opavsko. Lektorům  Františkovi, Andree a Hance bychom chtěli poděkovat za  příjemnou atmosféru a dvě pohodově  strávená dopoledne.