Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Návštěva deváťáků Úřadu práce v Opavě

Devátý ročník je pro každého žáka zásadním mezníkem v rozhodování jakým směrem se ve svém dalším životě vydat, jakou vhodnou profesi do budoucna zvolit. Mnozí žáci již mají vybráno, někteří ještě stále nad výběrem vhodné střední školy, či odborného učiliště váhají a své konečné rozhodnutí nechávají na poslední chvíli. Jedním z míst, které mohou pomoci při rozhodování o budoucí kariéře a výběru střední školy, je Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Opavě, jež naši deváťáci měli možnost  3.10, navštívit. V rámci exkurze byli seznámeni se samotnou činností Úřadu práce, jeho jednotlivými sekcemi, úkoly, kterými se zabývají. Dozvěděli se, s čím vším jim pracovníci ÚP mohou pomoci – počínaje kariérním poradenstvím, nabídkou rekvalifikačních kurzů, možnostech dalšího vzdělávání až po pomoc při hledání profese obecně či změně aktuální profese,  nebo  finanční podporou nejen v době nezaměstnanosti,  ale v obtížných životních situacích, v nichž se mohou ocitnout.  Zkušená odbornice je seznámila s mírou nezaměstnanosti v našem kraji, aktuálně nejžádanějšími profesemi na pracovním trhu, vysvětlila, jak postupovat při výběru budoucí profese, jaká kritéria jsou pro člověka při  samotné volbě povolání důležitá. Budoucí studenti získali přehled o aktuálních podmínkách přijímacího řízení na střední školy, informace o nabídce středoškolského vzdělávání v našem regionu, byla jim poskytnuta řada důležitých rad týkajících se profesního rozvoje. Sami  deváťáci si pak mohli nahlédnout do katalogů jednotlivých povolání a vyzkoušet si některé z počítačových aplikací pomáhajících s volbou povolání– co jimi zvolená pracovní pozice obnáší, jaké je její platové ohodnocení. V závěru byli také pozváni na Veletrh povolání, který je každoročně v Opavě pořádán a jehož se naši žáci 8. a 9. ročníků pravidelně v rámci kariérního poradenství účastní. Ani letos tomu nebude jinak. Věříme, že každý deváťák si  tu „svoji“ střední školu vybere naprosto správně a ke své vlastní spokojenosti.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení