Krajské kolo šachového turnaje

Naši šachisté postoupili do krajského kola, které proběhlo 18. ledna ve Frýdku-Místku. Chlapci museli na akci předvést svou soustředěnost, důvtip, rozvahu, v královské hře, která je po staletí nazývána šachy.
Již ve vlaku, v brzkých ranních hodinách, se chlapci s patřičným respektem vyjadřovali o tom, na koho v prvním kole narazí. Vůbec největší úctu vzbuzoval domácí tým. Nejen proto, že patří k věkově nejstarším, nejzkušenějším hráčům v kategorii.
Nicméně sedm zápasů pro všechny jednotlivce bez rozdílu bylo v danou chvíli jen atraktivní výzvou, neboť dvě družstva složená ze čtyř členů, si mohla zajistit postup do celorepublikového finále pořádaného v Praze.
Na klidu ani jistotě nám nepřidal los v podobě excelentního družstva Frýdku-Místku, ale ani poruchové hodiny časomíry u stolu jednoho z našich hráčů. Přes četné pokusy je přimět k odpočtu, nakonec bylo nutné vzít úplně jiné.
Naši šachisté získali 15 bodů a konečné sedmé místo. Napodobili tak výsledek z roku 2022.
A jen pro pořádek – před krajským kolem jsme byli nasazeni jako výkonnostní tým číslo osm.
Z tohoto pohledu jsme minimálně dostáli očekávání pořadatelů! To rozhodně není málo…