Vyhodnocení 6. ročníku

Vyhodnocení 6. ročníku soutěže BAJTÍK

V pátek 20. května 2011 proběhl na naší škole již 6. ročník okresního kola počítačové soutěže Bajtík 2011, kterého se zúčastnilo celkem 29 žáků z 12 základních škol a víceletých gymnázií. Do dalšího kola, tzv. velkého finále, postoupili z kategorie Kilobajtík a Megabajtík 4 žáci, z kategorie Gigabajtík 3 žáci. Hodnotící porotou byly Kristina Musilová a Jana Salamonová ze ZŠ B. Němcové a Dagmar Solnická ze ZŠ Englišova. Velké finále proběhlo v pondělí 30. května 2011 ve 14:30 hodin na ZŠ Opava, B. Němcové 2.

Stejně jako v předešlých letech, všichni žáci měli za úkol svou práci obhájit mluveným projevem a tak ještě více ovlivnit své další hodnocení u přítomných porotců. Letos samotné téma soutěže „“Mé královstvé“ umožnilo soutěžícím rozvinout svou fantazii a předvést porotě opravdu zajímavé a nevšední práce.

Nejlépe se to povedlo v kategorii Kilobajtík Nině Tranové z ZŠ Englišova, v kategorii Megabajtík Kateřině Krakovkové ze ZŠ a MŠ Ludgeřovice a 1. místo v kategorii Gigabajtík si rozdělili Matěj Bajtek ze ZŠ E. Beneše a Jáchym Bulek ze ZŠ Mařádkova. Všichni soutěžíci, kteří postoupili až do velkého finále, byli odměněni pěknými a hodnotnými cenami a samozřejmě diplomy.

Poděkování patří nejen žákům za jejich pěkné práce, ale i všem pedagogům, kteří žáky připravili na tuto soutěž.

Podívejme se na úkoly, které měli žáci v 6. ročníku soutěže Bajtík splnit:

• Kilobajtíci měli za úkol nakreslit Obydlí pohádkových bytostí. Obrázek kreslili v programu: Malování.
  • Megabajtíci měli za úkol:
    • nakreslit královskou korunu, která bude symbolizovat jejich království.
      Mohli použít tyto programy: Malování, Corel Draw, Adobe Photoshop, Zoner Callisto
    • a vytvořit prezentaci na téma „Mé království“.
      V tomto tématu měli zpracovat například své oblíbené místo jako své království nebo cokoliv, co je napadne ve spojení s tímto pojmem. Meze se nekladly, vše záleželo na fantazii a představách soutěžících a jak toto téma uchopili a chtěli podle sebe prezentovat.
      Ke své práci použili program:
      PowerPoint. V prezentaci využili vytvořený návrh královské koruny.
  • Gigabajtíci měli za úkol:
    • vyřešit písemný test z oblasti programovacího jazyka HTML pro tvorbu webových stránek.
    • nakreslit královskou korunu, která bude symbolizovat jejich království.
    • a vytvořit webovou stránku na téma „Mé království“.
      V tomto tématu měli podobně jako Megabajtíci zpracovat například své oblíbené místo jako své království nebo cokoliv, co je napadne ve spojení s tímto pojmem. Meze se nekladly, vše záleželo na fantazii a představách soutěžících a jak toto téma uchopili a chtěli podle sebe prezentovat.
      Ke své práci použili program: poznámkový blok nebo program PSPad Editor V prezentaci využili vytvořený návrh královské koruny.

Výsledky 6. ročníku

1. a 2.
Šimoník Marek ZŠ Vrchní
3.

Gratulujeme těmto žákům k jejich krásnému umístění.

Členové hodnotící komise finálového kola:
ZŠ TG Masaryka Kateřina Piskořová
ZŠ a MŠ Otice Jiří Pacha
ZŠ a MŠ Ludgeřovice Marie Plačková
ZŠ Englišova Juraj Svoboda
ZŠ E.Beneše Rostislav Salamon
Předseda hodnotící komise: Jana Salamonová

Členové soutěžní poroty okresního kola:
ZŠ B. Němcové Kristina Musilová
ZŠ B. Němcové Jana Salamonová