Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Vyhodnocení 17. ročníku

V pátek 10. 5. 2024 na naší škole byl zahájen již 17. ročník počítačové soutěže Bajtík, do které se přihlásilo celkem 64 žáků z 12 základních škol. Odborná porota tvořená učiteli informatiky vybrala celkem 12 prací postupujících do finále a ve středu 22. května 2024 proběhla finálová část 17. ročníku počítačové soutěže Bajtík. Do finále postoupili z každé kategorie 4 soutěžící a ti před zaplněnou učebnou předvedli své práce. Hodnotící porotou byli pedagogové nebo rodiče, kteří své děti doprovázeli na soutěž.

Byli jsme velmi mile potěšeni, jak žáci dokázali využít svou kreativitu a dovednosti k vytvoření něčeho jedinečného, a také uměli své práce výborně odprezentovat. Za svá vystoupení byli všichni žáci odměněni hodnotnými cenami a diplomy.

Soutěž byla opět podporována Statutárním městem Opava v rámci účelové dotace PREVENCE KRIMINALITY.

Tématem:

• pro kategorii Kilobajtík bylo vymyslet a nakreslit v programu Malování nový znak města Opavy.
  • pro kategorii Megabajtík bylo vytvořit prezentaci, ve které nám žáci představili nějakou zajímavou historickou událost města Opavy nebo zajímavé historické období města Opavy v programu na tvorbu prezentací (PowerPoint, Canva …) .
  • pro kategorii Gigabajtík bylo prvním úkolem nakreslit TVAR starého erbu Opavy a druhým úkolem vytvořit příběh, povídku nebo hru na téma “Jak vznikl název města Opavy” v programu Scratch.

V tomto 17. ročníku zvítězili tito žáci:

Příjmení
ZŠ Opava, Šrámkova 4
Anežka
ZŠ Opava-Kylešovice

Poznámka: práce finalistů najdete po kliknutí na jejich příjmení

Celá akce proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Žáci měli příležitost ukázat, co se ve škole naučili.
Gratulujeme všem finalistům a děkujeme pedagogům, kteří připravovali své žáky a také všem, kteří se podíleli na organizaci této soutěže.
Těšíme se na další ročník soutěže Bajtík a na zajímavé práce nových soutěžících.