Vyhodnocení 4. ročníku

Vyhodnocení 4. ročníku soutěže BAJTÍK

Máme za sebou již 4. ročník počítačové soutěže Bajtík. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 33 žáků ze 14 základních škol a víceletých gymnázií okresu  Opava. Jak se při své práci soutěžící snažili, můžete vidět v naší fotogalerii.
Opět žáci soutěžili ve třech kategoriích, kde malovali obrázky a  předváděli své znalosti při tvorbě prezentací a webových stránek, ale také grafického designu, protože se hodnotilo jako vždy i grafické zapracování.
Pozor, letos změna hodnocení soutěže!
Naše tříčlenná porota, tvořená třemi pedagogy Kristinou Musilovou, Janou Salamonovou a Dagmar Solnickou (ZŠ Englišova), vybrala na základě hodnotící tabulky čtyři finalisty kategorie Kilobajtík, Megabajtík a Gigabajtík. Jména postupujících žáků jsou uvedena v tabulkách.
Od tohoto 4. ročníku soutěže jsme se rozhodli, že výsledné hodnocení soutěže přenecháme vícečlenné komisi, kterou budou tvořit učitelé zúčastněných škol. Takže samotná soutěž se rozšíří o soutěžní finále, kde čtyři postupující žáci z každé kategorie budou muset svou práci obhájit před porotou a tak možná svým vystoupením zapůsobit lépe či hůře na hodnocení přítomných porotců.
I letos mohli přihlášení žáci tipovat vybrané soutěžní téma. Jestli se jim to povedlo nevíme, ale my jsme se rozhodli, že tématem soutěže pro rok 2009 bude téma „O nejlákavější kulturní památku“.
Kilobajtíci měli za úkol v programu malování nakreslit dopravní prostředek svých představ.
Úkolem soutěžících kategorie Megabajtík a Gigabajtík bylo se vžít do rolí zástupců cestovních kanceláří, kteří se budou snažit přijít s nabídkou toho nejlákavějšího zájezdu. Hlavním lákadlem zájezdu a zároveň úkolem této soutěže bude vybrat si českou historicko-kulturní památku, o které je třeba si zjistit  všechny dostupné informace a zpracovat je do prezentace zájezdu nebo webové stránky.
V prezentaci bylo tedy nutno se zaměřit  na čtyři základní oblasti:
• kulturní památku jako takovou
• historické pozadí
• pověsti, příběhy
• turistické informace – ubytování, doprava atd.
Tyto čtyři základní oblasti měli coby zástupci cestovní kanceláře tak propojit, aby v případě postupu do dalšího kola svou následnou prezentací zaujali ostatní porotce, kteří jednu z cestovních kanceláří zvolí jako vítěznou.

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Kilobajtík:

Brožek Stanislav ZŠ Komenského Vítkov
Krakovková Kateřina ZŠ a MŠ Ludgeřovice
Šafářová Nicole ZŠ B. Němcové
Vobořil Matěj ZŠ Riegrova

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Megabajtík:

Musilová Kristýna ZŠ B. Němcové 2
Kořínek Jakub ZŠ Englišova
Šromová Aneta ZŠ  a MŠ Neplachovice
Tomečková Klára ZŠ a MŠ Ludgeřovice

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Gigabajtík:

Lorenc Jan ZŠ Vrchní
Semenišín Petr ZŠ Kylešovice
Sóos Peter ZŠ B. Němcové 2
Šindlář Ondřej ZŠ Englišova

Velké finále 4. ročníku počítačové soutěže Bajtík proběhne ve čtvrtek dne 28.5.2009 ve 14:30 hodin na ZŠ Opava B. Němcové.