Vyhodnocení 16. ročníku

Ve středu 24. 5. 2023 proběhlo na naší škole velké finále počítačové soutěže Bajtík, na které odborná porota pozvala z celkem 62 účastníků 13 nejlepších soutěžících z 15 škol okresu Opava. Tématem 16. ročníku soutěže byl „HMYZ„. Žáci kategorie Kilobajtík kreslili v malování „Nový druh hmyzu„, kategorie Megabajtíku vytvořila v PowerPointu prezentaci na téma „Zástupce říše hmyzu dle tvé fantazie“ a Gigabajtíci vymýšleli v aplikaci Scratch příběh, povídku nebo hru na téma „V říši hmyzu„. Žákům se podařilo přenést nás do světa fantazie, jejich vyprávění o říši hmyzu bylo napínavé a plné dobrodružství a kresby nového druhu hmyzu byly neuvěřitelně detailní a originální. Tyto prvky přispěly k celkovému dojmu z jejich práce. Nicméně ve finále šlo o více než jen o vizuální prvky a programování. Soutěžící se museli také odvážit vystoupit před publikum a představit svou práci i verbálně. Měli tak příležitost zdůraznit klíčové prvky své práce a ukázat, jakým způsobem se liší od ostatních soutěžících.

Porota, kterou tvořili zástupci škol pozvaných finalistů rozhodla o pořadí soutěžících takto:

Konečné výsledky soutěže:

Kategorie Příjmení Jméno Škola Pořadí
Kilobajtík Bartošek Matěj  ZŠ a MŠ Štítina 2. místo
Bitomský Viktor  ZŠ a MŠ Opava-Malé Hoštice 4. místo
Kožaný David  ZŠ Opava-Kylešovice 3. místo
Křempková Julie  ZŠ Hradec nad Moravicí 5. místo
Wittková Tereza ZŠ Opava, Englišova 82 1. místo
Megabajtík Kurka Jan ZŠ a MŠ Slavkov 3. místo
Lanková Tereza  ZŠ Hradec nad Moravicí 2. místo
Táborská Tereza  ZŠ Opava-Kylešovice 4. místo
Tošková Sára ZŠ Opava, Šrámkova 4 1. místo
Gigabajtík Bártíková Adéla  ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 2. místo
Burdík Adam ZŠ Opava, Šrámkova 4 3. místo
Riedl Jan  ZŠ a MŠ Štítina 1. místo
Valtr Bartoloměj  ZŠ Opava, Englišova 82 4. místo

Všichni žáci byli odměněni diplomy a pěknými cenami. Věříme, že se soutěž líbila nejen samotným žákům, ale i učitelům a rodičům, kteří žáky doprovázeli. Ještě jednou blahopřejeme všem finalistům a děkujeme za jejich tvůrčí a originální příspěvky do soutěže.

Děkujeme za podporu soutěže Statutárnímu městu Opava a SRPDŠ při ZŠ Boženy Němcové, kteří na soutěž poskytli dotaci.

Doufáme, že si všichni soutěž užili a těšíme se na další, již 17. ročník soutěže. Učitelům také chceme poděkovat za přípravu žáků na soutěž.

Práce žák: zde

Foto: zde