Vyhodnocení 7. ročníku

Vyhodnocení 7. ročníku soutěže BAJTÍK

Průběh soutěže:

1) okresní kolo

V pátek 18. května 2012 proběhl na naší škole již 7. ročník okresního kola počítačové soutěže Bajtík 2012. V letošním ročníku nám nově vybavené počítačové učebny umožnili příjmout dvojnásobný počet soutěžících. Zájem byla veliký a celkem soutěžilo 59 žáků ze 14 ze základních škol a víceletých gymnázií. Do dalšího kola, tzv. velkého finále, postoupili z kategorie Kilobajtík 5 žáků a z kategorie Megabajtík a Gigabajtík 4 žáci. Hodnotící porotu tvořily: Kristina Musilová a Jana Salamonová ze ZŠ B. Němcové, Dagmar Solnická ze ZŠ Englišova.

Podívejme se na úkoly, které měli žáci v 7. ročníku soutěže Bajtík splnit:

• Kilobajtíci měli za úkol nakreslit obrázek vynálezu budoucnosti. Obrázek kreslili v programu: Malování.
  • Megabajtíci měli za úkol:
    • nakreslit symbol své fiktivní společnosti, která se bude zabývat výrobou moderních technologií
      Mohli použít tyto programy: Malování, Corel Draw, Adobe Photoshop, Zoner Callisto.
    • vytvořit prezentaci na téma „Jak ovlivňuje můj život současná technika“
      Všichni kolem sebe pozorujeme, že vývoj moderní technologie nikdo nezastaví, výrobci se předhání v nabídce nových mobilů, tabletů, televizorů, automobilů atd. a je na nás, jak se s tím sami vypořádáme. Nyní měli žáci možnost ukázat, jak se na tento vývoj dívaji oni a zdali jim v něčem pomáhá a rádi se učí nové věci nebo naopak je v něčem omezují, nemají rádi novoty a neradi se například učí nové ovládání, manuály apod.
    • Ke své práci použili program: PowerPoint. V prezentaci využili vytvořený symbol své fiktivní společnosti.
  • Gigabajtíci měli za úkol:
    • vyřešit písemný test z oblasti hardware počítačů. Test řešili online na škoním Moodle
    • vytvořit webovou stránku na téma „Jak ovlivňuje můj život současná technika
    • Ke své práci použili program: poznámkový blok nebo program PSPad Editor. Ve webové stránce využili vytvořený symbol své fiktivní společnosti.

2) finále soutěže

Je dobojováno, je konec. Finálovým kláním soutěžících v soutěži Bajtík se uzavřel definitivně 7. ročník soutěže. Blahopřejeme vítězům a vzdáváme čest poraženým. Pojďme se společně podívat na to, jak toto finálové odpoledne probíhalo.
Středa 30. května 2012 byla ve znamení nervozity a očekávání. Ze 9 škol okresu Opavy se k nám na finále soutěže Bajtík 2012 sjely děti se svými učiteli.
V průběhu celého finálového odpoledne mohli diváci sledovat zajímavé prezentace, obrázky a webové stránky. Po shlédnutí všech soutěžních vystoupení jsme spočítali bodové hodnocení poroty, kterou tvořili samotní vyučující soutěžících škol a přizvaný porotce Ing. Petr Grussmann ze SŠ průmyslové a umělecké v Opavě.

Všichni soutěžíci, kteří postoupili až do velkého finále, byli odměněni pěknými a hodnotnými cenami a samozřejmě diplomy.

Poděkování patří nejen žákům za jejich pěkné práce, ale i všem pedagogům, kteří žáky připravili na tuto soutěž a také sponzorovi této sputěže společnosti Model Opava.

Výsledky finálového klání můžete shlédnout v této tabulce:

7. ročník počítačové soutěže BAJTÍK 2012

Příjmení

Pořadí

Kilobajtík

Kavalová Adéla ZŠ Mařádkova

Hadamčíková Lucie ZŠ Englišova

Tran Le Xuan ZŠ E. Beneše

Raabová Linda ZŠ Stěbořice

Pavlík Martin ZŠ a MŠ Dolní Životice

Megabajtík

Marethová Lucie Gymnázium Vítkov