Certifikát – 800 stromů pro Opavu

Bajtík – počítačová soutěž

Vyhodnocení 17. ročníku počítačové soutěže BAJTÍK 2024: zde

Co je to Bajtík?

Bajtík je školní počítačová soutěž, která vznikla v naší škole v roce 2006 a každý rok v květnu nabízí žákům základních škol a víceletých gymnázií možnost si zasoutěžit v oblasti počítačových dovedností. Žáci jsou rozdělení do tří kategorií. Letos jsme soutěž trochu pozměnili. Ti nejmladší, žáci 4. a 5. tříd, dostali jméno Kilobajtíci a mají za úkol během jedné hodiny namalovat obrázek v programu  Malování na dané téma. Starší žáci 6. a 7. tříd, Megabajtíci,  tvoří dvě a půl hodiny prezentaci v online programech na dané téma. A žáci třetí skupiny, Gigabajtíci, kam jsme od letošního roku zařadili celý druhý stupeň, budou programovat čtyři a půl hodiny např. v programu Scratch.

Aby to učitelé měli snazší a mohli vybrat opravdu ty nejlepší žáky, předchází samotné soutěži školní kolo. Tito vybraní žáci škol absolvují okresní kolo, které bývá v polovině měsíce května a čtyři vítězové z každé kategorie postupují do velkého finálového kola. V tomto kole hodnotí pořadí nejlepších prací již samotní učitelé, kteří doprovázejí své soutěžící.

Soutěž je pravidelně podporována Statutárním městem Opava v rámci účelové dotace PREVENCE KRIMINALITY.

V roce 2022 získalo SRPDŠ částku 16 560,- . V roce 2023 částku 18 800,-. V roce 2024 částku 19 300,-.

Díky dotaci SRPDŠ poskytuje soutěžícím hodnotné ceny a občerstvení v průběhu celé soutěže.