Velký úspěch v soutěži v ZOO Ostrava

První místo. S takovým výsledkem se umístili žáci naší školy v konkurenci dalších 54 družstev v soutěži Velká cena malých zoologů 2016 v ostravské zoologické zahradě. Postupují tak do finále, ve kterém se utkají o vítěze s dalšími čtyřmi nejlepšími družstvy z Moravskoslezského kraje. Soutěž je určena žákům čtvrtých a pátých ročníků a propojuje sportovní dovednosti s vyžitím znalostí na dané přírodovědné téma. Téma letošního ročníku bylo Národní park Šumava. Za naší školu startovala v základním kole  tři družstva, která se umístila na prvním, devátém a desátém místě. Finále soutěže se bude konat 7. října opět v ZOO Ostrava.

Družstvo mířící do finále z prvního místa: V.B– Petr Arendarčík, Mariana Hermann, Matyáš Laryš, Anežka Mařádková,Amálie Podrazká, Josef Sýkora, Petr Žídek

V.A , deváté místo – Tereza Derichová, Kristýna Chmelová, Alice Štefková, Nikol Šťastná, Adéla Šturmová, David Vagner, Adéla Vaňková

IV.A, desáté místo – Lukáš Fajkus, Sofie Machovská, Nikol Mahrová, Barbora Měchová, Vojtěch Kravál, Hana Šilerová, Soňa Chodurová, Tereza Mlčochová