1. místo v soutěži v praktických činnostech „Ukaž, co umíš“

V pátek 14. června uspořádala Základní škola Vrchní soutěž v praktických činnostech „Ukaž, co umíš“. Soutěžní tým naší školy tvořili Josef Halfar, Klára Hrušková, Tadeáš Koráb a Marie Onderková. Opravdu museli ukázat, co umí, protože soutěžní disciplíny byly velmi rozmanité. Obsahovaly teoretický test základních technických znalostí a praktické činnosti: opracování překližky – výrobu srdíčka, zhotovení plechové krabičky, sestavení modelu ze stavebnice Merkur a přípravu teplého pokrmu – bramboráku. Odborná porota, složená ze zástupců opavských průmyslových podniků, hodnotila kvalitu a čas provedení a úroveň spolupráce v jednotlivých týmech. A pro náš tým celá soutěž dopadla výborně: po sečtení bodů obsadili naši žáci první místo. Kromě toho škola obdržela putovní pohár a ještě „Poukaz na odběr 10 palet na výrobu nábytku“.

Pro všechny soutěžící byly připraveny také doplňkové aktivity např. zatloukání hřebíků, sestavení hlavolamu apod. Celá soutěž byla velmi dobře připravená a všichni účastníci si kromě hezkých cen odnesli příjemný pocit z dobře vykonané práce.

Takže děkujeme organizátorům a blahopřejeme výhercům.