Aktuálně

Po delší pauze opět proběhne na naší škole již 15. ročník regionální počítačové soutěže Bajtík.

Více informací: zde

Učebna pod širým nebem

Náplň práce VP

Výchovný poradce upozorňuje na novinky v oblasti legislativy – přijímací řízení na SŠ.

• Spolupracuje se Školním poradenským pracovištěm při práci se třídami na základě vyhodnocení sociometrických šetření.
  • Spolupracuje s dalšími pracovníky Školního poradenského pracoviště.
  • Poskytuje informace o činnosti školy a dalších poradenských zařízeních v regionu, o jejich zaměření, kompetencích a o možnostech využívání jejich služeb.
  • Koordinuje činnosti zaměřené k volbě dalšího vzdělávání žáka – kariérové vzdělávání a diagnosticko-poradenské činnosti.
  • Poskytuje metodickou pomoc v otázkách kariérového rozhodování žáků.
  • Provádí individuální šetření k volbě povolání a individuální poradenství v této oblasti (ve spolupráci s třídním učitelem).
  • Zajišťuje skupinové návštěvy žáků školy v informačních poradenských střediscích, úřadu práce a poskytuje informace žákům a zákonným zástupcům o možnosti individuálního využití informačních služeb těchto středisek.